17 кримчан отримали вирок за відмову служити в російській армії

З початку року в окупованому Криму було порушено 20 кримінальних справ за ухилення від військової служби, з них 17 осіб вже отримали вирок
 

Про це в повідомляє Depo.ua з посиланням на "Кримську правозахисну групу".

"У 2019 році було порушено 20 нових кримінальних справ за ст. 328 КК РФ за ухилення від військової служби в Збройних силах РФ. В 17 з них винесено вирок, ще 3 – на розгляді. Тільки в липні винесено 5 вироків за цією статтею", – інформує правозахисний сайт.

Загалом за час окупації Криму Росією таких справ щодо кримчан було відкрито, як мінімум 69.

Згідно "Крымской правозащитной группе", цієї весни в Криму пройшла 9-а призовна кампанія, в рамках якої заявлено про призов 3400 осіб, в тому числі з Криму – 2800, з Севастополя – 600.

З 2014 року в російську армію було незаконно призвано близько 18 900 жителів Криму, включаючи Севастополь.

 

Кримська правозахисна група (КПГ) нагадує, що призов кримчан до армії РФ грубо порушує норми міжнародного гуманітарного права. Проведення призову жителів на окупованих територіях в лави армії країни-окупанта, а також безперервна на території Криму пропаганда служби в ЗС РФ порушують ст. 51 Конвенції про захист цивільного населення під час війни (Четвертої Женевської Конвенції), а переміщення призваних громадян України з окупованої території на територію РФ порушує ст. 49 цієї Конвенції.

Нагадаємо, у травні окупанти відправили новобранців з Криму в Ростовську область і на Кавказ.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook