"Зеонбуд": Депутати пропонують "відняти і поділити", десь ми це вже читали

У Верховній Раді України зареєстровано проект закону №3 575 "Про націоналізацію товариства з обмеженою відповідальністю "Зеонбуд"

Перш, ніж коментувати текст законопроекту і наслідки його ухвалення, пропонуємо розібратися в головному: а чи є взагалі необхідність у такому законі?! Адже загальновідомо, що націоналізація державою приватної компанії - це крайній захід, на яку держава йде в разі надзвичайної необхідності. У пояснювальній записці до законопроекту автори намагаються обгрунтувати таку необхідність, пише "Інтерфакс-Україна".

З аналізу пояснювальної записки очевидно, що практично всі аргументи депутатів не відповідають дійсності, а точніше - є відвертою неправдою. Отже, що ж інкримінують автори законопроекту "Зеонбуду":

1. "Зеонбуд" організовує "... різноманітні злочинні схеми з метою привласнення державних коштів, що виділяються для впровадження цифрового мовлення".

Насправді, "Зеонбуд" жодної гривні не отримав від держави на впровадження цифрового мовлення. Погодьтеся, що дуже важко організовувати хитромудрі схеми з присвоєння "нуля".

2. Згідно пояснювальної записки, мета законопроекту - "недопущення виведення копійчаних коштів в офшорну компанію".

Насправді ж, компанія жодного разу не виплачувала дивіденди власникам. Це легко простежити за офіційними фінансовим звітами компанії. Всі доходи спрямовуються виключно на експлуатацію та підтримку телемережі в робочому стані. Так про яке виведення грошей пишуть депутати?

3. Ще одне твердження авторів, яке не відповідає дійсності: "наразі Україна зіткнулася з ситуацією, коли контроль над усім національним цифровим мовленням повністю зосереджений в руках однієї компанії…"

Але все національне цифрове мовлення займає тільки 50% від загальнонаціонального, а в цифровому мовленні частка "Зеонбуду" становить лише 27%. Де депутати побачили небезпеку тотального домінування "Зеонбуду"? Нам скажуть: АМКУ визнав "Зеонбуд" монополістом. Так, але яким?! Виключно на ринку доставки сигналу в стандарті Т2. Це рівнозначно тому, наприклад, якщо вас на вантажівці червоного кольору визнають монополістом. Ви заперечуєте, адже поруч таку ж послугу з перевезення вантажів виконують ще сотні інших вантажівок, і навіть більшої вантажопідйомності. Але вам відповідають - ні, важливий тільки колір вантажівки. Ми оскаржуємо в судовому порядку рішення АМКУ про визнання компанії монополістом.

4. Депутати стверджують, що: "ТОВ" Зеонбуд "грубо порушує ЛІЦЕНЗІЙНІ умови провайдера програмної послуги".

Це твердження також є відвертою неправдою. У результаті численних планових та позапланових перевірок різними складами Національної ради з телебачення було зафіксовано тільки одне порушення, яке компанія виправила у встановлені терміни. Компанія працює в суворій відповідності до законодавства України.

5. Автори проекту закону заявляють, що через монополізм "Зеонбуду" і грубого порушення ним ліцензійних умов Україна не може забезпечити повний перехід на цифрове мовлення.

Неспроможність звинувачень в "монополізмі" і "грубих порушеннях" ми вже прокоментували. Тепер про те, хто ж дійсно винен у незабезпеченні переходу країни на цифрове телебачення.

Якщо формально, то "Зеонбуд", як юридична особа, працює строго у відповідності з умовами отриманої ліцензії, де немає ні слова про його відповідальність за виконання Україною міжнародних зобов'язань і за перехід всієї країни на цифрове телебачення. Ми не Кабінет міністрів і навіть не Нацрада з питань телебачення і радіомовлення.

Якщо ж по суті проблеми, то перехід країни на цифрове телебачення - це в першу чергу інформування населення.

Планом розвитку телепростору України на 2015 рік передбачено обов'язок всіх телекомпаній безкоштовно транслювати протягом року соціальну рекламу про перехід на цифрове ТБ. Щодня (!) за 5 хвилин, у тому числі 30% в прайм-тайм.

Однак за рік населення не отримало ні секунди такої інформації. А причина проста - у листопаді 2014 року Нацрада заборонила всім телеканалам трансляцію інформаційних роликів, які "Зеонбуд", до слова, виготовляв за рахунок власних коштів. Національна рада заявила, що зробить ролики краще і, звичайно ж, нічого не зробила. Країна втратила рік! Але ситуація ще гірша, Національна рада досі не опублікувала проект Плану розвитку телепростору країни на 2016 рік, а це означає, що вже зірвана інформаційна кампанія і першого кварталу наступного року.

Так хто винен у тому, що Україна не перейшла в 2015 році на цифру? Вже точно не "Зеонбуд", який регулярно нагадував державним органам про необхідність інформування населення. Ми заявляли про це і на двох комітетських слуханнях у Верховній Раді, писали листи до Нацради, виступали в ЗМІ.

6. І ще один важливий момент, якщо не головний.

У пояснювальній записці до законопроекту в розділі "Фінансово-економічне обґрунтування" автори скромно пишуть про те, що коштів з Державного бюджету не потрібно (!).

У той же час, у пункті 3 статті 2 законопроекту написано: "Націоналізація ТОВ "Зеонбуд" проводиться за умови попереднього та повного відшкодування його вартості".

Виходить парадокс, з одного боку треба викупити найсучаснішу і одну з найбільших в Європі мережу цифрового ефірного телебачення, а з іншого - грошей для цього не треба.

А все тому, що автори чудово розуміють, якщо вони напишуть правду про необхідність взяти з держбюджету 4-5 мільярда, то у будь-якої розсудливої ​​людини з'явиться питання: "А у нас що вже вирішені всі соціальні питання, питання охорони здоров'я та переозброєння армії". І як це узгоджується з проектом держбюджету, який буде вносити Кабмін? Ми впевнені, що там не передбачені мільярди на ці дуже сумнівні ідеї народних депутатів.

Прес-служба ТОВ "Зеонбуд"

e-mail: [email protected]

тел: +38(067)2383188.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme