"Укроборонпром" модернізував легендарну гвинтівку Мосіна

Генеральний директор "Укроборонпрому" Роман Романов презентував армійську гвинтівку підвищеної точності стрільби, що стала модернізацією гвинтівки Мосіна
Depo.Життя
15 січня 2016 19:48
ФОТО: depo.ua

Зброю він продемонстрував у студії 5 каналу, передає depo.ua.

"Гвинтівка призначена для ведення одиночного вогню з прицільною дальністю майже 1200 м. Початкова швидкість пострілу складає 870 м/с, а гранична відстань польоту кулі - 2 км. Орієнтовна вага гвинтівки - лише 4,5 кг. Гучність звуку під час стрільби з глушником знижується до 26 дБ", - йдеться у повідомленні прес-служби концерну.

"Укроборонпром" модернізував легендарну гвинтівку Мосіна - фото 1

Нова гвинтівка є розробкою фахівців Укроборонсервіс, що входить до складу Концерну. Конструктори за рахунок вітчизняних розробок модернізували легендарну гвинтівку Мосіна та внесли в її конструкцію вагомі зміни. Так, від старого зразка в новій українській гвинтівці залишився лише ствол і затворний механізм. Нова зброя виготовлена з українських складових і комплектується українською оптикою.

Приклад і дерев'яна ложа замінені новою ложею, яка виготовлена з алюмінієвого сплаву, а також регульованим прикладом. Для установки глушника або дульного гальма-компенсатора на дуловій частині стовбура передбачена спеціальна різьба. Обойму в гвинтівці замінили на окремий магазин з однорядним розташуванням патронів. Також гвинтівку оснастили Планкою Пікатіні, що є новинкою для оборонної промисловості України.

Нагадаємо, в жовтні стало відомо, що на озброєння української армії після польових випробувань повинна надійти оперативно-портативна гвинтівка Гопак.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя