Україна домовляється з НАТО про спільне виробництво боєприпасів

Держконцерн "Укроборонпром" відпрацьовує програму співпраці по створенню в Україні нового виробництва боєприпасів з оборонними компаніями союзників країн-учасниць НАТО

Про це повідомив заступник голови держконцерну Денис Гурак, передає depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Заступник голови "Укроборонпрому" підтвердив озвучені ЗМІ за підсумками червневого засідання комісії Україна-НАТО в Брюсселі плани щодо співпраці сторін в проекті нового виробництва боєприпасів на заміну втрачених у зв'язку з російською агресією "Луганському патронному заводу" і "Донецького казенного заводу хімічних виробів".

"У рамках поставленого керівництвом держави завдання щодо компенсації втрачених потужностей ОПК, сьогодні ми ведемо переговори з рядом європейських і американських оборонних компаній з даного питання", - сказав він.

Гурак вважає передчасним обговорювати деталі співпраці, зазначивши : "До кінця року ми плануємо завершити відпрацювання програми партнерства і вийти на підписання угоди". Нове виробництво може бути створена протягом двох найближчих років, уточнив він.

Згідно з раніше озвученими "Укроборонпромом" даними, в умовах анексії АР Крим Росією, а також військового конфлікту на Донбасі, на окупованій території в Криму, а також в зоні проведення антитерористичної операції (АТО) в Донецькій і Луганській областях знаходяться 23 з 137 підприємств-учасників держконцерну. З них: 16 підприємств залишилися в Криму, і 7 - на Донбасі.

Серед втрачених оборонних підприємств, у тому числі, кримські ВАТ "Феодосійська компанія "Море", ДП "Севастопольське авіапідприємство", ПАТ "Завод "Фіолент", ДП "Феодосійський оптичний завод", ЗАТ "Луганський патронний завод", ДП "Донецький казенний завод хімічних виробів", донецькі ДП "Хімічне казенне об'єднання ім.Петровського" та ДАХК "Топаз".

За даними держконцерну, в даний час "Укроборонпром" веде відновлення критично важливих для обороноздатності держави виробництв ОПК на потужностях в інших регіонах країни, ряд виробництв вдалося не тільки відновити, але й наростити: збережені документація, технології, кадри.

У числі відновлюваних потужностей: виробництво по спорядженню бойових високоточних засобів ураження, виробництво радіотехнічних засобів, виробництво керованих і некерованих боєприпасів, виробництво балістичних порохів для ракетного озброєння.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme