"Миротворець": "Підсанкційний" російський журналіст намагається пробитися до України

Російський журналіст Ілля Жигульов, якому заборонили в'їзд до України через роботу на окупованих територіях, намагається отримати дозвіл на в'їзд у нашу країну
Depo.Життя
2 серпня 2016 08:36
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у повідомленні на сторінці Центру "Миротворець" у "Фейсбуці", передає depo.ua.

"Є у нас інформація, що російський журналіст Ілля Жегульов з т.зв. опозиційного російського видання "Медуза" зараз намагається отримати дозвіл на в'їзд в Україну. Дуже хвилюємося, чи не допомагає йому в цьому з МІП", - йдеться у повідомленні.

У "Миротворці" нагадали, що Жегульова за свідоме порушення законів України в частині, що стосується відвідування тимчасово окупованих Росією (країна-агресор) територій, СБУ заборонений в'їзд в Україну на 3 роки. Причина - спроба потрапити в країну з окупованого Криму, куди він за редакційним завданням заїхав незаконно через Керченську переправу.

У серпні 2015 після поїздки до Криму він дав чергове інтерв'ю.

"У цьому розмито-ліберальному тексті добре проявилася сутність цього діяча - начебто він і не Кримнаш, але кожним словом цю злочинну політику їхньої влади легітимізує, вводить в обіг і викликає звикання навіть у тих, хто раніше був проти загарбницької політики Росії (країна-агресор).
Ну адже правда, можна ж не говорити про війну, окупацію, агресію, а всього лише про банкомати, дороги, wi-fi і заправки, і у читача з'являється відчуття, що все так, як і повинно бути", - йдеться у повідомленні.

"Миротворець закликає Міністерство інформполітики не сприяти цьому журналісту в отриманні дозволу на в'їзд до України.

"Потім Жегулев відзначився демонстративно-постановочною піар витівкою з відображенням в пресі: покладанням квітів до стели місту-герою Києву, де їх в святковий день не було. І після цього, мабуть, вирішивши, що квітів з нас цілком достатньо, почав піднімати питання про свій приїзд в Україну.
Ми дуже хвилюємося, що людина, яка свідомо порушила закони України, хоче, мабуть, втягнути в щось нехороше і нашу Тетяну Попову. Так ми хочемо попередити: Танечка, не ведись, не думай. Спілкування з росіянами до добра не доведе, це ми точно знаємо. Особливо з їхніми журналістами.
Ми не хочемо, щоб ти вилетіла через провокації росіян зі свого замміністерського крісла", - звернулися у "Миротворці" для заступника міністра інформаційної політики Тетяни Попової.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя