14 головних хештегів минулого року

Хештеги - це слова чи фрази, завдяки яким можна не тільки швидко знайти в соцмережах цікаву тему або мем, але і спосіб дізнатися, що в цьому році думали українські користувачі

14 головних хештегів минулого року…

ДеПо зібрав 14 найбільш популярних політичних хештегів 2014 року.

#кримнаш #Крим, #вамкриш, #Кримне)

Гасло «Крим наш» зазвучав після окупації Криму російськими військами. Спочатку висловлював захоплення «вати» з приводу «приєднання» Криму до Росії, проте пізніше став символом сумнівних досягнень російської влади в Криму: зростання цін, цензури, пустих прилавків і втраченого курортного сезону.

#ввічливілюди, (#зеленічоловічки)

Істоти, що з'явилися навесні 2014  року на Кримському півострові з метою перетворити його в кримнаш. Від решти людей відрізнялися тим, що були одягнені в зелений камуфляжний одяг без розпізнавальних знаків і нібито дуже ввічливо поводилися.

Всі знали, що це російські військові, але називати їх так, а отже - визнати збройну інтервенцію у одних не вистачало сміливості, а в інших - совісті.

#російськавесна

Термін був придуманий за аналогією з «арабською весною» і мав уособлювати «звільнення» Криму і Донбасу від # карателівхунти з подальшим економіко-соціальним світанком.

#няшмяш

Прізвисько прокурора Криму Наталії Поклонської (від японського вигука «ня», що виражає широкий спектр емоцій - від смутку і здивування до ейфорії крайнього захвату), отримане нею після першої прес-конференції, де вона постала переляканою розпатланою блондинкою.

Спочатку в мережі з'явилися комікси з Поклонсьою в стилі аніме, потім одеський музикант написав пісню «Ох яка няша, прокурор Наташа!». А потім прокурор в одному з інтерв'ю жорстко відрізала: «І ніяких няш-мяш».

До речі, відповідно до словника Даля, «няша» це «мул, бруд з брудом, рідке, топке дно озера; в'язка, рідке багно».

#знімітьменевнацгвардію

Тег, що став одночасно і мемом, з'явився в кінці липня після того, як журналістка телеканалу «Росія-24» Альона Кочкіна написала на своїй сторінці в Facebook пост: «Народ, хто їздить поїздами та автобусами, знімають з поїздів хлопців і відправляють в Нацгвардію» .

Кочкіну затролили в соцмережах - Інтернет відреагував циклом фотожаб, а фраза «зніміть мене в Нацгвардію» тепер іноді вживається замість «мать вашу», «не дочекаєтеся» і «не смішіть мене, будь-ласка».

#ленінопад

Урочисте повалення пам'ятників Леніну по всій Україні, що почалося з знищення Леніна на бульварі Шевченка під час Революції Гідності 8 січня.

Після якого сталося лавиноподібне повалення «Іллічів» по всій країні: Одеса, Маріуполь, Полтава. Великий резонанс викликав демонтаж пам'ятника Леніну на головній площі Харкова: мер Геннадій Кернес навіть пообіцяв зламати за це «дві руки і дві ноги» «свободівцю» Ігорю Мірошниченко, а «вождя» повернути на місце. Правда обидві погрози поки що так і залишилися нереалізованими.

#візиткаяроша

Неспаленний і невразливий шматочок пластику «з бандерівськими кольорами», що є за легендою, візиткою лідера «Правого сектора» Дмитра Яроша. Мем, а тоді й хештег з'явився після поширення російськими ЗМІ інформації, що ніби 20 квітня на місці обстрілу блокпоста неподалік від Слов'янська в повністю згорілій машині знайшли візитку лідера «Правого сектора».

#двараба

Хештег і мем, що з'явився в листопаді після чергового «хіта» російського ТБ про те, що українським військовим, що воюють з бойовиками на Донбасі, українська влада обіцяє «клаптик землі і по два раба».

#карателіхунти

Цим хештегом українці постачають новини про «звірство» української армії: наприклад, про роздачу хліба і ковбаси голодуючим жителям Донбасу. Карателями «ватники» і їхня преса називають українських військових, що воюють з терористами на Донбасі, а хунтою - владу, яка очолила країну після повалення злочинного режиму Януковича.

#птнпнх (#птнх и #путінхуйло)

Хештег, який з'явився наприкінці весни завдяки пісеньці футбольних уболівальників «Путін х..ло», швидко перетворилася на українську народну пісню.

#вонизаблудились (#псковськідесантники, а також #рязанськідесантники, #новгородськідесантники, #пітерськідесантники, #ватнідесантники)

Хештег, який з'явився наприкінці літа, після того, як президент Росії Володимир Путін пояснив знаходження російських військ на території Донбасу тим, що вони були на навчаннях і заблукали. Примітно, що проблеми з навігацією виникали у російських десантників масово: від цієї «недуги» страждали військові з Пскова, Рязані, Санкт-Петербурга та інших міст.

# розіп'ятийхлопчик

У липні на «Першому каналі» Росії вийшов сюжет, в якому жінка, що ніби стала свідком події - заявила, що в Слов'янську «карателі» розіп'яли маленького хлопчика. Того ж дня українські правоохоронці вивели на чисту воду «свідка розп'яття», а «розп'ятий хлопчик» став символом безсоромної брехні.

#гуманітарнийконвой (#гумконвой, #конвойпутіна)

Гуманітарна допомога у вигляді напівпорожніх фур із сумнівним вмістом почала надходити в Україну влітку, у супроводі російських військових і з порушенням всіх міжнародних норм. Зараз Росія готується направити на Донбас уже дев'ятий «гумконвой».

#RuskaKurwa

Через сутички у Варшаві під час організованого націоналістичними рухами Маршу незалежності поляки поширили хештег #RuskaKurwa. Ці слова - традиційний мотив пісень польських футбольних фанатів.

Українці цим хештегом наділяють фотографії колишньої гімнастки Аліни Кабаєвої, яку вважають коханкою президента РФ Володимира Путіна і фотографії самого російського лідера.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme