"Кріт Захарченка" на Майдані розповів, хто допоміг йому вивезти з Києва "Беркут"

Голова організації "Ніхто крім нас" Олександр Ковальов підтвердив, що отримав підозру від ГПУ, засновану на тому, що його організація допомагала виїхати бійцям розформованого підрозділу "Беркут" з Києва
Depo.Життя
28 липня 2016 05:53
ФОТО: depo.ua
"Кріт Захарченка" на Майдані розповів, хто допоміг йому вивезти з Києва "Беркут"
"Кріт Захарченка" на Майдані розповів, хто допоміг йому вивезти з Києва "Беркут"

Він запевняє, що у підозрі "написана повна нісенітниця", передає depo.ua з посиланням на ТСН.

"Спочатку у мене в будинку провели обшуки. Потім мене викликали в якості свідка до ГПУ. Допитували без протоколу години три. Потім їм не сподобалася моя точка зору – вони попросили мене півгодини почекати на вулиці. Потім викликали і кажуть – ось ми вручаємо вам підозру. Я кажу "повна нісенітниця написана в підозрі. Це ви вигадали з пальця", - розповів Ковальов телефоном.

Ковальов підтверджує, що беркутівцям допомогли виїхати з бази, однак заявляє, що це було зроблено лише з метою не допустити зіткнень. Крім того, про необхідність вивезти бійців, каже голова організації, в той час говорили багато.

"У мене не було ніякої змови з вищим керівництвом МВС. На той момент, в 14-у році, ми дійсно допомагали всім, хто до нас звертався, по обидві сторони. В тому числі і міліції. В той момент всі намагалися піаритися з приводу "Беркута" і всі пропонували вивезти "Беркут" з Києва. Але вони чомусь намагалися вивезти, а сьогодні мені закидають, що я їм допоміг "втекти". Тобто тоді це називалося "вивезти", а зараз називають "допоміг втекти", - зазначає Ковальов.

На уточнююче питання, хто ще в той момент займався вивезенням беркутівців з бази на Червонозоряному проспекті, голова організації повідомив: "Були і нардепи і Автомайдан, і колишній очільник Міноборони Гриценко з Автомайданом вивозили. Але чомусь не згадали жодних ані великих, ані малих депутатів, які про це говорили, а згадали лише нас".

"Дійсно до нас звернулися бійці, що була реальна загроза їм особисто, їхнім сім'ям. І вони дійсно звернулися за допомогою виїхати з бази. Дійсно ми попросили таксистів, яких ми знали – вивезіть людей за межі міста з речами. Хто були ці люди, куди вони поїхали, з чим вони виїхали – я не знаю, я там особисто не був присутнім. Це був громадянський акт здорового глузду, щоб людей випустити. Тому що на той момент вони виконували свої службові обов'язки", - говорить Ковальов.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що генпрокуратура встановила, хто сприяв втечі більшості "беркутівців" після Революції гідності і приховуванню зброї розформованого спецпідрозділу "Беркут". Згодом він повідомив, що втечі більшості "беркутівців" після Революції гідності і приховуванню зброї розформованого спецпідрозділу "Беркут" сприяв один з керівників громадської організації "Ніхто крім нас", яка об'єднує учасників бойових дій в Афганістані. Згодом стало відомо, що йдеться про Ковальова та Чобітька

У причетності до розстрілів 20 лютого 2014 року на вул. Інститутській в Києві повідомлені про підозру 26 "беркутівців", з них п'ятеро заарештовані, триває судовий розгляд. Не менше 20 "беркутівців" втекли.

Як відомо, раніше адвокат Небесної сотні Роман Маселко заявив, що 16 "беркутівців", які були причетні до розстрілів на Майдані, втекли з України у 2014 році, зокрема, через витік інформації.

Читайте також: ГПУ розсекретила "кротів" Захарченка на Майдані, що допомагали "Беркуту" втекти (ФОТО)