"Кассіні" передала на Землю знімки бурі на Сатурні

Космічна станція "Кассіні" передала на Землю перші фотографії після переходу на нову, вищу орбіту

Про це повідомили у NASA, передає Depo.ua з посиланням на Російську службу Бі-бі-сі.

На нових фото зображена буря, бурхлива в верхніх шарах атмосфери в північній півкулі Сатурна - її обриси виглядають як шестикутник.

Буря в северном полушарии Сатурна

Найближчим часом вчені сподіваються отримати знімки, зроблені станцією під час проходження через зовнішні кільця Сатурна.

У листопаді розпочався завершальний етап наукової місії "Кассіні-Гюйгенс" з дослідження Сатурна і його супутників, яка триває вже 12 років. Ще майже сім років пішло на те, щоб дістатися від Землі до Сатурна.

Днями "Кассіні" пролетіла через знамениті кільця Сатурна, перед цим станція впритул наблизилася до поверхні Титана.

Восени минулого року апарат пройшов в безпосередній близькості від вкритої кригою поверхні іншого супутника Сатурна, Енцелада, щоб дослідити його гідротермальну активність.

З 2004 року "Кассіні" неодноразово наближалася до різних супутників Сатурна, посилаючи на Землю дані про їх склад. Радіосигнали з "Кассіні" йдуть до Землі близько 80 хвилин.

У найближчі місяці станція здійснить ряд ризикованих маневрів, кілька разів змінюючи орбіту і траєкторію, в цілому понад 20 разів пройшовши через кільця Сатурна.

У 2017 році, коли вичерпається запас палива, "Кассіні" буде направлена ​​в атмосферу Сатурна - імовірно, це станеться 15 вересня.

За словами вчених, під час зниження космічна станція сильно нагріється, почне плавитися і в підсумку зруйнується від сильного тиску.

"Кассіні-Гюйгенс" є спільним проектом NASA і Європейського космічного агентства.
Місія названа в честь великих астрономів XVII-XVIII століть - Жан-Домініка Кассіні і Крістіана Гюйгенса.

В рамках експедиції в 1997 році до Сатурна були запущені космічна станція "Кассіні" і спусковий апарат "Гюйгенс", який досліджував поверхню Титана.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme