«Електронна шкіра» зможе діагностувати рак грудей

Американські вчені працюють над створенням «електронної шкіри» - пристрою, який визначає в молочній залозі наявність і форму пухлин розміром менше 10 мм в довжину і передає відповідне зображення на екран

«Електронна шкіра» зможе діагностувати р…

Дані розробки, опубліковані в журналі ACS Applied Materials & Interfaces, дозволять знизити смертність пацієнток із раком молочної залози на 94%. Раннє виявлення раку дає змогу зберегти близько сотні життів щороку, бо дозволяє боротися з пухлиною до того, як вона розростеться і вразить сусідні тканини.

Нині є декілька різних способів визначити наявність раку молочної залози. При діагностиці в першу чергу проводиться мануальне обстеження молочних залоз, потім, при наявності підозр або в якості скринінгової процедури, може бути призначене УЗД або мамографія (рентгенологічне дослідження) молочних залоз. Останню процедуру жінкам до 35 років виконувати не рекомендують, бо в молодості тканина молочних залоз більш чутлива до радіоактивного опромінення.

Пальпація є найбільш широко використовуваним методом виявлення ущільнень у тканинах молочних залоз, але чим менший розмір пухлини, тим важче її виявити даними способом.

В існуючих на сьогодні пристроях для виявлення ущільнень у молочній залозі, наприклад, SureTouch, якість зображення відносно слабка, у зв'язку з чим вони не здатні точно визначити форму пухлини, що є вирішальним фактором при визначенні типу пухлини.

Дослідники з Університету Небраски-Лінкольна створили плівковий тактильний пристрій, що складається з наночасток і полімерів, який здатний передавати зображення через дотик. Як показали дослідження, розроблена ними «електронна шкіра» успішно визначала пухлини розміром менше 5 мм, які деколи важко виявити навіть досвідченим фахівцям.

Отримані результати виглядають багатообіцяючими, бо колись така технологія зможе замінити пальпаційний метод обстеження молочної залози. За словами авторів, у майбутньому їх пристрій може бути використано для скринінгу ранніх стадій розвитку меланоми та інших видів раку, повідомляє ДеПо з посиланням на medportal.ru.

Раніше ДеПо розказав, що соєві продукти стимулюють розвиток раку грудей.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme