ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

"Дети против волшебников": Мультфільм як гарантія, що цей Путін на Росії - не останній

Що буває, коли Російська православна церква береться за виховання "правильного" покоління росіян
Depo.Життя
4 жовтня 2016 17:00
ФОТО: depo.ua
"Дети против волшебников": Мультфільм як гарантія, що цей Путін на Росії - не останній
"Дети против волшебников": Мультфільм як гарантія, що цей Путін на Росії - не останній

Днями широкому загалу став доступний для перегляду російський анімаційний фільм "Дети против волшебников". Спільна дитина Міносвіти та Російської православної церкви, яку вони виношували впродовж кількох років, і яка мала знищити імідж бусурманського Гарі Потера, викликала багато обговорень ще на стадії підготовки до зйомок. Наразі обговорення досягло свого піку, мультфільм вже встигли охрестити найгіршим анімаційним фільмом всіх часів. Виникають навіть підозри, що, може, його заслані в РПЦ іноземні агенти зняли?

Півтори години пекельної пропаганди, що реалізується через жалюгідну режисерську роботу, зубожілу анімацію, дешевий звук і наркоманський сюжет – все це про "Дети против волшебников".

Журналісти depo.ua набралися хоробрості і таки передивилися це чудо(висько).

Обережно, фрагмент з фільму

На перший погляд - це невинна наївна казочка: російський народ рятує свою Русь матушку від бусурмана. Все згідно традицій, навіть головні герої – юний ідіот, якому щастить, тому що ідіотам в російських казках завжди щастить, амбітна жінка, яку явно недооцінюють і, власне, бусурмани.

Але ж не даремно до проекту долучили Російську православну церкву. У мультику, із обмеженням 12+ є:

- Релігійна пропаганда.

- Державна пропаганда.

- Пропаганда релігійної нетерпимості і ненависті до інших національностей.

- Пропаганда Радянського союзу та Імперської Росії як великої святої держави.

Починається мультик і нам показують штаб світового зла (в.а.о.н.), збудований в Шотландії на базі Аненербе. Штаб дзеркально схожий на Хоггвардс, але творці фільму стверджують, що мети передражнювати "Гарі Потера" не мали.

"Дети против волшебников": Російський мульт як гарантія, що цей Путін на Росії - не останній - фото 1

Перше, на що звертаєш увагу – графіка. Є 3D, є 2D і є 3S – це російське 3D, майстерність рівня "сатана". В героїв повністю відсутня міміка, пластика як в зомбі, дрібні деталі відсутні. Якщо режисери ставили собі за мету протипоставити російський мультфільм яскравому діснеєвському, вони цей план виконали і перевиконали.

За сюжетом світове зло (яке час від часу піднімає голову), знов її підняло і хоче захопити душі російських дітей. В штабі світового зла працює відьомська школа, куди заманили п'ятьох російських сиріт, щоб виховати з них відьмаків. Ну а потім вони вже рознесуть свої навички на всю православну "Росіюшку", щоб всі відмовилися від віри і традицій. Це в них називається "специальная программа" по заволодінню "российской душой".

Pokemon GO, чи шо?

Паралельно зло відряджає на Росію свого агента Леонарда, що отримав доручення відібрати ще дітей для відьомської школи.

Двійко російських кадетів – Царіцина і  Тихогромова  надсилають до Хогвардсу (вибачте, до в.а.о.н ) щоб вони перемогли зло і повернули дітей назад.

Хтось каже, що Царіцин – головний герой, схожий на молодого Путіна

"Дети против волшебников": Російський мульт як гарантія, що цей Путін на Росії - не останній - фото 2

Але люди, ви що? Він же копія Бівес!

"Дети против волшебников": Російський мульт як гарантія, що цей Путін на Росії - не останній - фото 3

Вже на місці до них випадково приєднується донька генерала Надя Єропкіна, яку вдалося заманити Леонарду.

"Дети против волшебников": Російський мульт як гарантія, що цей Путін на Росії - не останній - фото 4

Невідомо навіщо, але в анімаційний фільм включили фільмову частину, грають актори все одно як ЗD моделі. Від їхньої появи єдиний плюс – три хвилини відпочиваєш від анімації.

Але… кадети протягом дня валяються на ліжках у військовій формі, "договорились, товариш генерал" і – де ви бачили патлатого бородатого десантника? Як можна було виявитися настільки тупими, щоб живучи в мілітаристській державі так безграмотно показати армію?!

За сюжетом кадети у компанії якогось чи капітана, чи прапора, вирушають у штаб в.а.о.н  до Шотландії, але опиняються … в Сербії. Прапор поринає у спогади, як в 1999 році (а події мультика розвиваються в 2004-му, бо цього року книжка, за якою його знято, була написана) коли серби, яким була готова допомогти Росія "колдунов на свою землю пустили" і "все погибло".  В мультфільмі довго показують, як в 1999 році люди із автоматами розстрілюють священика, мирних жителів і навіть дітей.

"Дети против волшебников": Російський мульт як гарантія, що цей Путін на Росії - не останній - фото 5

В дитячому мультику. І ці люди щось мимрять про жорстокість в "Том і Джері"…

Потім кадети пнуться знову ж таки не до штаб-квартири зла, а на Афон, щоб спілкуватися із священиками. Ну прямо репетиція до "вони заблукали". Сто тисяч кілометрів для скаженого кадета - не крюк.

Але якщо не забувати, що мультфільм знято з метою чисто пропагандистською, зрозуміло, навіщо вони відвідують Сербію, де присутні російські політичні інтереси (мульт, до речі, вже показували сербським дітям) і на Афон – місце сили Володимира Путіна.

Власне, там виявилося місце сили і кадета Івана Царіцина, який там нарешті надихнувся на поїздку у Шотландію. І поки "шотландський десант" перебуває у кублі зла, ми маємо можливість помилуватися усіма штампами і лозунгами іншого кубла.

Ще з Сербії, лейтмотивом лунає "Русские своих не бросают", тут до нього долучається "сила русская" і "защита русская".

До речі, гарна була б реклама презервативів…

"Орден проявился как злейший враг во времена крещения руси. Ордену не понравилось появление сильного государства в Европе. Он был активным участником развала византийской империи, с ним связано немало битв…" , - це на початку мультфільму.

"Если нет веры, нет защиты. Просто верить, этого вполне достаточно. Но хорошо бы еще соблюдать традиции. Когда вера у союзных республик ослабла, вот тут и отпраздновало зло свою победу", - це ближче до кінця.

Крім того, що мультфільм подає дітям ідею про Радянський Союз як про щось добре, так він ще вчить вірити, ні над чим не замислюючись. Дітей прокачують, що треба вірити, нічого для себе не хотіти і бути готовим жертвувати собою. А гроші - це зло, їх вважають за цінність в академії відьмаків.

"Дети против волшебников": Російський мульт як гарантія, що цей Путін на Росії - не останній - фото 6

В активах РПЦ, за даними на 2016 рік, 1 млрд. доларів.

Звісно, не обійшли стороною виховання жінок. Відверто дівчаткам пояснюють, що "брать от жизни все, что нужно вам" це для жінок неприпустимо, це правила вавилонських блудниць.

Дівчинка, схожа на алкоголіка в ролі Нікуліна стверджує, що вона "родилась в великой стране, которая спасла весь мир и Европу".

Навіть якщо припустити, що дівчинка-нікулін народилася в Радянському союзі, це не він врятував Європу і без допомоги тих ненависних США був би дідусям і бабусям розробників цього мультику не бюджет, а табір і "газенваген". А вона ж народилася вже на Росії і російським дітям вбивають в голови що це саме Росія перемогла фашистів під час Другої світової.

Уся нечисть в мультику – не росіяни. Гаркавлять, як євреї з анекдотів і шепелявлять як анекдотичні чукчі. Чорняві бородані продають пекельні прилади.

"Дети против волшебников": Російський мульт як гарантія, що цей Путін на Росії - не останній - фото 7

Дивно, що головний лиходій Гендальфус Тампльдор (взагалі Гарі Потера не передражнювали!) не афроамериканець. Хоча, в 2004 році ж книжку було написано.

Завдяки "защите русской" яку у фільмі представляють православна віра, хрест в руках кадета Царіцина, молитви афонських монахів, російські підводні човни і М-16 в руках російських військових - зло переможене. Зловмисників не наставили на шлях істини, не простили і не відпустили – перестріляли. Ось вона - християнська ідея про всепрощення.  

Зло переможене, відьмаки розбіглися, але куди поділися - невідомо. На останніх хвилинах мультфільму колишній кадет Громов, а нині офіцер, що виховує інших кадетів, заходить до них у намет і каже, що зло знову піднімає голову. Не дивно, якщо в наступній частині Леонард із компанією спливуть десь на Майдані Незалежності.

Якщо ви думаєте, що адекватні батьки не включать оце своїм дітям, ви погано знаєте сучасних росіян. Зайдіть в однокласники!

Показовий коментар з "Ютубу"

"Дети против волшебников": Російський мульт як гарантія, що цей Путін на Росії - не останній - фото 8

А ще зараз творці мультфільму катаються Росією з передпоказами в школах, ліцеях, інтернатах. І 100%, що після цього малечу "пропрацьовують" вихователі і вчителі.

В офіційного відео вже більше 142 тисячі переглядів. Давайте сподіватися, що діти також реготали над цим недолугим продуктом роспропаганди як ми, а не сприйняли його ідеї.

 

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя