Фільм "Аеропорт". Українці ніколи не навчаться знімати кінопропаганду

Незважаючи на те, що замовлений Мінобороною фільм "Аеропорт" вийшов дещо пафосним та пропагандистським, але до "російських зразків" йому далеко. І, слава Богу

Фільм "Аеропорт". Українці ніколи не нав…

Вчора, 11 травня, на всіх головних українських телеканалах відбулася прем'єра фільму про "кіборгів" "Аеропорт". depo.ua склав своє враження від перегляду стрічки "Аеропорт", яка поєднала в собі патріотизм та пропаганду.

Нещодавно стало відомо, що фільм "Аеропорт", який розповідає про героїзм українських солдатів, які протримали оборону Донецького аеропорту 242 дні, був ініційований главою Адміністрації президента України Борисом Ложкіним.

Замовником фільму виступило Міністерство оборони, яке й вирішувало, яку інформацію можна надавати для створення картини, а яка не підлягає розголошенню.

"Аеропорт" був знятий протягом місяця і п'яти днів. Загальний хронометраж стрічки - 45 хвилин.

Фільм "Аеропорт". Українці ніколи не навчаться знімати кінопропаганду - фото 1

Доволі неочікуваним став той факт, що фільм на головних каналах країни особисто презентував Петро Порошенко, одягнений у військову форму. Президент України наголосив на важливості подібного кіно у сьогоднішній ситуації, згадав про звитягу та героїзм українських солдатів. Такий жест здивував багатьох глядачів, які поділилися своїми думками в соцмережах.

Думки розділилися: одні вважають, що це унікальний випадок, коли фільм презентує особисто лідер країни, а ось інші сприйняли промову президента, як в деякій мірі пропаганду та гарантію того, що стрічка вийшла саме такою, яка потрібна владі.

Фільм "Аеропорт". Українці ніколи не навчаться знімати кінопропаганду - фото 2

Повернемося до самого фільму. На перших кадрах фільму "Аеропорт" зображено новенький Донецький міжнародний аеропорт ім. С. Прокоф'єва, за декілька моментів оператор демонструє жахливе згарище руїн, які залишилися від аеропорту.

У стрічці є майже все, що потрібно для усвідомлення того, що саме сталося у Донецькому аеропорту. Про оборону цього стратегічно важливого об'єкту під час війни на Сході України розповідають ті, хто безпосередньо захищав аеропорт. Всього в картині показано 17 реальних героїв - "кіборгів".

Фільм "Аеропорт". Українці ніколи не навчаться знімати кінопропаганду - фото 3

Ключовою фігурою фільму став полковник Сергій Трепак, якого усі бійці знають за позивним "Редут". Саме під його командуванням солдати української армії, серед яких було багато добровольців, стали "кіборгами".

Полковник розповідає про те, що більшість захисників Донецького аеропорту не тільки боронили в такий спосіб рідну землю, а й виборювали для України свободу. Адже, за словами "Редута", Україна вже давно незалежна, а ось вільною вона ще не була.

У фільмі досить в цікавий та зрозумілий спосіб показана техніка, за допомогою якої воювали "кіборги", їх одяг та особисті речі. "Кіборги" не приховують того, що більшість усіх речей, їжі та спецобладнання для ведення боїв - це надбання волонтерів, які відіграли важливу роль у обороні Донецького аеропорту. Також у стрічці своїми враженнями від боїв за аеропорт діляться волонтери та журналіст.

Але деякі сцени демонструють явну пропаганду, яку, на жаль, неможливо не помітити. Наприклад, військовий хірург на прізвисько "Док" розповідає, що на початку боїв за Донецький аеропорт в нього не було майже нічого з ліків та інструментів. Але згодом кадри змінюються і глядач вже бачить лікаря на фоні чималої кількості ліків та медичного обладнання. Врешті-решт держава допомогла.

Фільм "Аеропорт". Українці ніколи не навчаться знімати кінопропаганду - фото 4

Деякі моменти пропаганди у фільмі "Аеропорт" не можливо не побачити та не звернути на них увагу. Хоча б взяти той факт, що у стрічці говориться про півтори тисячі загиблих терористів, але про втрати з української сторони не говориться. Хоча зазначимо, що українська пропаганда жодним чином не може зрівнятися з російською. Це така собі маленька та нешкідлива "пропаганадочка", і якщо за нею слідкувати та не давати їй зрости до російських масштабів, то її наявність в деякій мірі виправдана та навіть необхідна.

Також режисер картини вніс до "Аеропорту" кіносцени відзняті під час Другої світової війни, щоб підсилити ефект звитяги наших воїнів, зігравши на порівнянні і підкресливши той факт, що те, що зараз відбувається на Сході України - це не збройний конфлікт чи громадянське протистояння - це справжня війна.

Взагалі у "Аеропорті" багато позитиву та посмішок. Більшість героїв стрічки ховають обличчя та не розповідають про найтяжчі моменти оборони аеропорту. Цей момент, як і відсутність масштабних сцен битви за Донецький аеропорт, у декотрій мірі роблять фільм більш документальним.

Фільм "Аеропорт". Українці ніколи не навчаться знімати кінопропаганду - фото 5

Слід зазначити, що на відміну від кінострічок, які фінансуються волонтерами чи спонсорами, фільм "Аеропорт", зроблений за державний кошт, є дійсно важливим та необхідним не тільки в сьогоднішній ситуації, але й на майбутнє, як пересторога для нащадків.

Багато років Україні та українцям бракувало патріотичних та героїчних стрічок, і вони були змушені переглядати старі стрічки про "дела давно минувших дней". Але за останній рік боротьби за свободу українці мають багато історій, які можна і потрібно відтворювати за допомогою кіномистецтва. Тому перший масштабний фільм "Аеропорт" про "кіборгів" став подією. Нехай перша проба пера видалася трохи пропагандистською, але надмірний пафос все-таки був переможений простотою героїв-українців, яких тепер кличуть "кіборгами", і про подвиг, героїзм та патріотизм ми вже точно не забудемо, хоча б завдяки фільму "Аеропорт"...

Фільм "Аеропорт"

Фото: Стоп-кадри фільму "Аеропорт"

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme