В Україні розроблять механізм для виявлення різних штамів коронавірусу

Рада національної безпеки й оборони має намір розробити механізм, який посилить спроможність країни щодо секвенування – аналізу зразків COVID-19, який показує, що за штам підхопила конкретна особа

Журналіст стрічки новин

Про це повідомив головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін в інтерв'ю виданню Liga.net, пише Depo.ua.

За його словами, нині Україна має запобіжники для будь-яких штамів, які викликають занепокоєність ВООЗ. Серед них він назвав обов’язковий негативний ПЛР-тест за 72 год до перетину кордону, а також порядок епідрозслідування, де є чітка норма: під час розслідування особливу увагу приділяють людям, які впродовж останніх 14 діб відвідували інші країни чи звідкись приїхали.

"Таку інформацію передають зокрема до органів охорони здоров’я тих держав, звідки прибула людина, проводять повноцінне епідрозслідування. Тому, скоріше за все, ця норма залишиться", – наголосив він.

Також Кузін додав, що РНБО має намір розробити механізм, який дозволить моніторити факт появи нових штамів коронавірусу. Те, як швидко це можна буде робити в Україні, головний санлікар назвав "болючим питанням".

"Ми досі використовуємо потенціал ВООЗ, є домовленість із національними референс-лабораторіями, які співпрацюють із бюро ВООЗ, тобто безоплатно секвенують нам певну кількість штамів. Зазвичай це 200-300 штамів на місяць. Є спеціальна методика їхнього відбору", – пояснив він.

Кузін наголосив, що до секвенування потрапляють і штами, які реєструють у так званих кластерах – коли є помітне зростання в якомусь регіоні чи районі.

"Ці зразки потрапляють на секвенування, щоб ми розуміли, чи цей спалах викликаний звичайним штамом, чи особливим. У деяких регіонах ми посилено відбираємо зразки. Наприклад, коли південноафриканський штам вперше зареєстрували на території України, була окрема процедура епідрозслідування. Зразки майже всіх контактних осіб ми відправили на секвенування, щоб запобігти подальшому поширенню", – додав головний санлікар.

Крім цього, він зауважив, що така практика співпраці з ВООЗ триватиме до кінця літа щонайменше. Однак посадовець висловив надію, що потім Україна зможе працювати власними силами. 

Відомо, що нині у світі стає домінуючим такий штам коронавірусу, як "Дельта" – його виявили уже в більш ніж 90 країнах світу. Також зафіксували цей штам і в Україні – у двох жінок, які нещодавно побували на Росії, де він зараз досягає піку захворюваності.

Нагадаємо, раніше науковці розповіли, яким чином були виявлені в Україні випадки зараження коронавірусом "Дельта".

Штам коронавірусу "Дельта" став причиною високої смертності другої хвилі епідемії в Індії, коли в країні щодня реєструвалося понад 400 тисяч випадків захворювання, у крематоріях не вистачало місць та палива для кремації тіл, а також було зруйновано систему охорони здоров'я по всій країні.

"Дельта" зараз домінує серед хворих під час спалаху на Росії – до 90% нових випадків зараження спричинені саме цим варіантом коронавірусу у Москві та Санкт-Петербурзі. Штам має дві ключові мутації зовнішньої "спайкової" частини вірусу, яка прикріплюється до клітин людини. ВООЗ визнала його таким, що "викликає занепокоєння", адже він є більш заразним, ніж інші штами.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme