Тести на коронавірус: корисна інформація

Якщо ви помітили симптоми або підозрюєте зараження "ковідом", негайно зв'яжіться з медпрацівниками

Журналіст стрічки новин
Тести на коронавірус: корисна інформація…

Увага! Даний матеріал не є медичним посібником. Інформація, представлена ​​нижче, може бути не актуальною на дату прочитання. Уточнити умови, показання та протипоказання до тестів на коронавірус, а також більше дізнатися про різні види тестування ви можете у лікаря.

Які бувають тести?

Медична промисловість не стоїть на місці, пропонуючи більш точні, швидкі та комфортні способи перевірки на коронавірус.

Однак досі одним з найбільш інформативних залишається тест на коронавірус, який роблять на основі ПЛР-методу. Відмінність даного виду тестування - можливість виявити вірус в крові вже в перший день зараження, в тому числі при відсутності симптомів або в інкубаційний період хвороби. Мета даного тесту - виявити генний матеріал вірусу в організмі і визначити "кількість" цього вірусу.

Схожа з ПЛР методика - це визначення в організмі наявність антигену до коронавірусу. Теж береться у вигляді мазка.

Є також тести на антитіла - IgM і IgG. Перший тип тесту націлений на виявлення антитіл на стадії захворювання близько 7-10 днів після зараження. Другий тип тесту націлений на виявлення антитіл, який свідчать про основне відповіді організму на вірус або про те, що людина вже перехворіла "ковідом". Ці тести допомагають визначити чи виявити реакцію організму на вірус.

Є також тести на наявність нейтралізуючих антитіл до коронавірусу - ці частинки виробляються після того, як людина пройшла вакцинацію або переніс "ковід".

Чому ПЛР?

Нагадуємо, що здати ПЛР-тест ви можете в відомчих і приватних клініках. Деякі медичні організації пропонують забір матеріалу для тесту вдома.

ПЛР - це досить інформативний тест, який показує наявність вірусу в організмі на момент забору біоматеріалів. Тести на антитіла, своєю чергою, можуть бути не інформативними, якщо цих антитіл в організмі ще не вироблено. Робиться ПЛР тестування відносно швидко - від 4 до 12 годин.

ПЛР-тест хороший тим, що він може показати наявність вірусу в крові, навіть якщо немає симптомів або симптоми неспецифічні. Людина, заражена коронавірусом, і є переносником, може довгий час не знати про свою хворобу, а в разі прихованого перебігу, взагалі про неї не впізнати. І весь цей час він буде заражати своє оточення. ПЛР допомагає визначити наявність вірусу на момент забору біоматеріалів і вжити відповідних заходів у разі зараження.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme