UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Коронавірус в Україні: Що відбувається 20 березня

Станом на ранок 20 березня в Україні офіційно зафіксовано 21 випадок COVID-19

Коронавірус в Україні: Що відбувається 2…

Depo.ua відстежує епідемічну ситуацію в країні, життя українців за умов поширення пандемії коронавірусу та впровадження карантину. Все, що відомо і варто станом на 20 березня.

Скільки хворих від Коронавірусу в Україні

Станом на ранок 20 березня 2020 року було зафіксовано вже 26 випадків захворювання на коронавірус в Україні. Напередодні, 19 березня, було підтверджено 10 новиї випадків COVID-19: у Чернівецькій (5), Дніпропетровські (2), Івано-Франківській (1), Житомирській (1) областях та місті Києві (1). 

За результатами дослідження вірусологічної референс-лабораторії Центру громадського здоров’я України, кількість підтверджених хворих на COVID-19 по областях наступна: Чернівецька (15), Житомирська (2), Київська (2), Донецька (1), Івано-Франківська (1), Дніпропетровська (2) області та м. Київ (4). Ще 13 хворих Українців перебувають за межами країни

Епідемія в Україні набула нових рис: якщо раніше вірус фіксували переважно у людей, що недавно приїхали з-за кордону, то тепер, за словами головного санітарного лікаря Олега Ляшко, українці заражаються один від одного. Також Ляшко попередив, що якщо кількість нових випадків буде зростати, карантин буде продовжено після 3 квітня.

Вірус вже забрав життя трьох людей. Першою 13 березня померла 71-річна жінка у Радомишлі Житомирської області. Напередодні вона повернулася із заробітків, заїхала до родичів у Львів, зустрілася з киянами і ходила до церкви. При цьому нездужала протягом тижня. Зрештою, таки звернулася до лікаря, але врятувати її не вдалося. 

Другою в Чернівецькій області померла 33-річна жінка. Цей випадок був зафіксований постфактум - жінка померла 16 березня, а результати аналізів стали відомі лише 17 березня. При цьому родичі померлої звинуватили лікарів у недбальстві, яке призвело до смерті жінки. Мати померлої від коронавірусу жительки Чернівецької області Людмила Пацалюк написала відкритого листа, у якому звинуватила лікарів у недбальстві, яке призвело до смерті її доньки - в неї була супутня неврологічна патологія – пухлина біля центрального стовбуру головного мозку (кавернозна ангіома продовгуватого мозку).

Третя смерть зафіксована напередодні, 19 березня, в Івано-Франківську. Захворіла на COVID-19 жінка довгий час лікувалася самотужки і звернулася до лікарів дуже пізно – за добу до смерті, яка сталася ще до того, як прийшли результати аналізів на коронавірус.

Що за обмеження під час карантину COVID-19

З 18 березня по 3 квітня заборонено перевезення більше 10 пасажирів одночасно в трамваях, тролейбусах та автомобільному транспорті, в автобусах на міських маршрутах. Щоправда, в Києві та інших містах це не працює. Люди їздять без масок і далеко не по 10 пасажирів. 

З 17 березня по 3 квітня заборонено перевезення пасажирів метрополітеном в Києві, Харкові та Дніпрі. У столиці це спричинило натовпи людей на зупинках наземного транспорту.

Заборонені також регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним та залізничним транспортом. 

Заборонено проведення усіх масових заходів, у яких бере участь понад 10 осіб. Дозволено лише заходи, необхідні для забезпечення роботи органів державної влади та місцевого самоврядування.

З 17 березня заклади громадського харчування (ресторани, кафе), торговельно-розважальні центри, фітнес-центри, заклади культури тимчасово мали припинити свою роботу (зробили це поки що не всі). Дозволена адресна доставка.

З 12 березня до 3 квітня припинено навчання в навчальних закладах від садочка до виша. 

Медзаклади тимчасово припинять планову госпіталізацію та планові операції, крім невідкладних та термінових. МОЗ доручено максимально підготувати та перепрофілювати медичні заклади для прийому та лікування інфікованих хворих у тяжких станах.

У  ПЦУ обмежили кількість людей на літургіях, попросивши парафіян залишатися удома - синод Православної церкви України ухвалив практичні настанови для священників і вірян у зв'язку з оголошеною пандемією коронавірусу.

Коронавірус на Київщині та у Києві

У столиці зафіксовано вже четвертий випадок захворювання на коронавірус. Напередодні стало відомо, що заразився 50-річний чоловік, який нещодавно був у Швейцарії. Тест на коронавірус він зробив у приватній клініці в Києві, але ця клініка чомусь не повідомила пацієнта про позитивний результат аналізу. Проте на 100% підтвердила захворювання одна з лабораторій в Німеччині. Зараз чоловік перебуває вдома на самоізоляції під наглядом медиків.

Київ на карантині: Колективні пікніки, але на лавках сидять поодинці (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Це вже четвертий випадок захворювання на коронавірус у столиці. Раніше заразився колишній військовий, який спілкувався з товаришем, до якого нещодавно приїжджали діти з Європи. Також коронавірус підхопила жінка, що нещодавно була у Франції. А ще захворів хлопець, що мешкає в Києві. Ще два випадки було зафіксовано на Київщині. Одним з хворих виявився народний депутат Сергій Шахов.

Тим часом кияни продовжують звикати до карантину у місті. Метрополітен, як і раніше закритий, а громадський транспорт перевозить не більше десяти пасажирів. За цим вже пильно слідкують поліцейські. Вранці 20 березня по місту стали їздити автомобілі із гучномовцями, з яких мешканців будинків переконують лишатися на карантині і не виходити на вулицю без надзвичайної потреби.

Читайте також: Люди без масок, дезінфекція і "правило десяти": Як кияни вчаться жити в транспорті без метро

Житомирщина

Станом на п’ятницю, 20 березня, в Житомирі зафіксували перший випадок зараження COVID-19. Хворий – 56-річний житомирянин нещодавно повернувся з Австрії. Нині його стан стабільний.

Також зафіксовано нові випадки з підозрами ще у чотирьох жителів області. Зокрема, госпіталізовано подружжя з Брусилова, яке контактувало з жінкою з Радомишля, що першою померла від коронавірусу. У 60-річного чоловіка та його 58-річної дружини присутні характерні сиптоми. Також перевіряються ще двоє жителів області, які нещодавно повернулися з Угорщини. Їх госпіталізували до Андрушівської районної лікарні. Ці пацієнти проявів коронавірусної інфекції не мають.

У жителів Бердичівського, Андрушівського, Ємільчинського, Хорошівського районів та міста Житомира, яких напередодні перевіряли на зараження COVID-19, діагнози не підтвердилися. У Радомишлі на в’їздах та виїздах з міста розгорнуті карантинні пости. На постах працівники поліції разом із медиками перевіряють усіх водіїв та пасажирів, здійснюють температурний скринінг. Область для екстреної медичної допомоги отримала 500 біозахисних костюмів. Також найближчим часом має надійти близько 500 експрес-тестів на виявлення COVID-19.

Харків

Станом на вечір 19 березня в Харківській області не було підтверджених випадків зараження коронавірусом. У самоізоляції після закордонних поїздок перебуває 22 особи.

О 20:00 17 березня в місті "пішов на карантин" метрополітен. Із 18 березня по місту закрили всі кафе і ресторани. У лікарнях впроваджено масочний режим. Відвідувати хворих тимчасово не можна.  Клієнти у центрах надання адміністративних послуг обслуговуються за попереднім записом. При цьому із резервного фонду бюджету міста Харкова виділено 20,5 млн грн для купівлі апаратів штучної вентиляції легенів, антибіотиків, засобів дезінфекції і індивідуальних засобів захисту для міських лікарень.

19 березня в Харкові відбулося засідання антикризового штабу, під час якого бізнесмен Олександр Ярославский заявив, що виділить 3 млн доларів на боротьбу з поширенням вірусу в регіоні. До збору коштів на придбання техніки, засобів захисту і дезінфекції долучилися й інші бізнесмени. Мер Геннадій Кернес заявив, що звернеться до уряду з проханням відновити роботу метро в Харкові.

Читайте також: Харків долучився до боротьби з коронавірусом: Що відбувається в місті (ХРОНІКА)

Львів

Станом на ранок 19 березня у Львові не зафіксовано жодного підтвердженого випадку кронавірусу. Але в інфекційній лікарні перебуває 27 пацієнтів із підозрою на коронавірус. У 8 раніше підтвердили грип: 5 – виписали, 3 – скерували на амбулаторне лікування.

Із понеділка, 23 березня, в столиці Галичини скасовано безкоштовний проїзд для пільгових категорій у громадському транспорті на час карантину. В одному транспортному засобі може одночасно бути до 10 осіб. Напередодні, 19 березня, поліція оштрафувала п'ятьох водіїв на 17 тис. грн, кожного – за порушення умов карантину.

"Ситуація з транспортом складна. Це зумовлено тим, що набула чинності постанова Кабінету Міністрів, відповідно до якої в одному транспортному засобі мають перевозити не більше 10 осіб. Багато маршруток сьогодні не виїхало на рейси ще й через те, що призупинили курсувати приміські маршрути, а багато водіїв живе в селах і не змогли добратися на роботу. Тому 19 березня вихід автобусів АТП-1 на маршрути становив понад 40%, а приватних – теж приблизно 40%, тролейбуси та трамваї були в більшій кількості. В обід на маршрутах приватних перевізників їздило лише 10%. Відповідно, було багато скарг від мешканців на роботу транспорту. Було багато конфліктних ситуації, були бійки, було так, що транспорт простоював більше години", – розповів міський голова Андрій Садовий.

Від 20 березня керівникам ринків доручено забезпечити окремі вхід і вихід на територію, кількість відвідувачів – не більше 10 осіб водночас. Надалі дотримуватись протоколу. Крім того з 20 березня у Львові призупиняють роботу на час карантину візові центри.

Львівська міська рада вирішила виділити 19 березня ввечері 9,2 млн грн на медикаменти та засоби індивідуального захисту. Кошти скерують у лікарні №8, №1 та Львівській лікарні швидкої медичної допомоги. Також ухвалили виділити 800 тис грн на лікарню №8, аби забезпечити її кисневими системами.

Одеса

Станом на 8 ранку 20 березня в Одесі та Одеській області інфікованих коронавірусом немає.

Зараз у Одеській області можна говорити про 16 підозрюваних на коронавірусну інфекцію. Всі перебувають в Одеській міській інфекційній лікарні. У 11 пацієнтів відібрані аналізи та направлені в вірусологічну лабораторію м. Одеса. Там проводиться тестування на грип та ГРВІ.

Згідно з даними Одеської ОДА, вчора в міській інфекційній лікарні перебувало 10 хворих, які мають ознаки ГРВІ та яких перевіряють на наявність СOVID-19.

Через вимоги законодавства щодо ліміту пасажирів у громадському транспорті, вчора в Одесі близько сотні разів виникали конфліктні ситуації між пасажирами: люди били вікна в електротранспорті, перекривали рух трамваїв, іноді доходило навіть до бійки. Патрульні чергують на зупинках та намагаються врегульовувати конфлікти і роз’яснювати людям, чому саме введені такі обмеження.

Одеські копи проводять профілактичну роб…

В одеській мерії запевняють, що на лінію вийшли 75% маршруток, проте у соцмережах одесити відзначають, що автобусів дуже мало на лініях, а ті, що є, в них не потрапиш.

Заклики влади до самоізоляції чимало одеситів, у тому числі літніх, ігнорують.

Більшість точок, які мали закрити, не працюють, проте існують випадки, коли власники магазинів не бажають закриватися. Так, у Подільську на одного з таких підприємців склали адмінпротокол, бо він не закрив свій будівельний магазин.

Одеські комунальники взялися за дезінфекцію місць загального користування: парадні, дитячі та спортивні майданчики, сміттєві контейнери тощо.

Станом на 8 ранку 19 березня в Одеcі та області випадків корона вірусної інфекції не зареєстровано. Вчора, 18 березня, головний лікар Одеської міської інфекційної лікарні Світлана Лаврюкова розповіла, що до стаціонару шпиталізували 17 хворих із підозрою на коронавірус. Всі ці люди прибули з різних країн, де фіксується поширення COVID-19. Вони звернулися до лікарні з симптомами кашлю, нежиті, підвищеної температури. У всіх хворих взяли аналізи та відправили на дослідження. Серед пацієнтів є одна дитина, всі інші хворі – молоді люди. Їхній стан оцінюється як задовільний та середньої важкості. В одного з цих пацієнтів діагноз не підтвердився.

Позавчора, 17 березня, один із хворих, який перебуває у інфекційній лікарні Одеси розповсюдив відео, у якому заявив, що у нього короранвірус, проте вчора прийшли результати аналізів і виявилося, що цієї інфекції у нього немає. Після цього чоловік пішов додому.

Зазначимо, що введення обмежень по кількості пасажирів у громадському транспорті вчора в Одесі мало де виконувалося, проте були випадки, коли водії відмовлялися везти більше 10 людей. Вчора ввечері у департаменті міського господарства Одеської міськради заявили, що трамваї та тролейбуси, у яких буде понад 10 пасажирів, не будуть їхати. Крім того, вчора в Одесі майже половина маршруток не вийшла на лінію. Причинами невиходу на маршрути стало закриття міжміського сполучення (близько 40% водіїв мешкають в області) та страх перед штрафами, а також деякі водії бояться захворіти. 

Буковина

На Буковині зареєстровано 15 випадків коронавірусу, це найбільша кількість хворих в Україні. Про останні п’ять інфікованих стало відомо вночі на 20 березня. Разом із тим, у 16 осіб 19 березня коронавірус не підтвердився.

Як розповів голова Чернівецької обласної державної адміністрації Сергій Осачук, серед інфікованих – не лише люди, які повернулися з-за кордону, а й так звані контактні особи, тобто ті, хто спілкувався із зараженими вдома. Тому він знову наголосив на важливості самоізоляції.

Також вчора стало відомо, що другий тест першого в Україні хворого з СOVID-19 – негативний. Про це розповів міський голова Олексій Каспрук. "Якщо я не помиляюся, то, за процедурою, мають зробити третій тест, і якщо він буде негативний, то чоловік вважатиметься таким, що видужав", – зявив мер Чернівців.

Попри те, що у Чернівецькій області оголосили надзвичайну ситуацію, чимало буковинців не дотримуються законодавства та працюють всупереч карантину.

Вчора, 19 березня, мерія Чернівців ухвалила рішення щодо громадського транспорту: двічі на день, вранці та ввечері, у місті курсуватимуть п’ять тролейбусних маршрутів, якими можуть скористатися тільки медики, комунальники, а також працівники правоохоронних органів та рятувальники. Щоб підтвердити свій статус, ці люди мають надати відповідне посвідчення. Крім того, всі пасажири мають бути у масках, якими їх повинні забезпечити роботодавці.

Хмельницький

В області, за офіційними даними, хворих, як і підозр на коронавірус, поки немає. Разом з тим, в області розробляють план перепрофілізації інфекційної лікарні в госпіталь. Це знадобиться у випадку, якщо будуть масові госпіталізації хворих на коронавірус, адже бокси лікарні можуть вмістити лише 40 осіб. В п'ятницю, 20 березня, в область обіцяють прислати тест-системи, наступну партію очікують за тиждень. Експрес-тести від держави ще не надійшли, коли їх отримають – поки невідомо. В наявності є 18 експрес-тестів.

У Кам'янці-Подільському зупинили комунальний транспорт, закрили фактично всі ринки, цілу низку закладів, містом курсує спецмашина з гучномовцем розповідає про карантинні заходи. Тут і фактично в усіх містах та містечках дизенфікують транспорт, людні місця, парки, під'їзди, вокзали.

У Хмельницькому влада обіцяє організувати доставку безкоштовних продуктових наборів самотнім літнім людям. Вітамінним продуктовим набором будуть також забезпечені водії, кондуктори комунального транспорту, працівники УМК, які дезінфікують місто тощо. 

Майже 300 копів несуть службу у складі мобільних груп, піших нарядів, автопатрулів, груп реагування патрульної поліції, слідчо-оперативних груп та на контрольно-перевірочних пунктах, які зараз встановлені у Нетішині – місті-супутнику ХАЕС та на кордоні Хмельницької і Чернівецької областей. Спочатку копи, у разі виявлення порушень карантинних заходів попереджали громадян про відповідальність, а вже з 20 березня складатимуть протоколи на порушників і застосовуватимуть штрафні санкції.

Ще до однієї креативної соціальної реклами щодо убезпечення від COVID-19 вдалися хмельничани – сурмач, що віднедавна з'явився на вежі комунального кінотеатру "Планета" тепер в захисній масці. 

Тернопільщина

Дві нових підозри на коронавірус зареєстрували на Тернопільщині, ще п'ять перебувають на дослідженні. З початку березня 11 підозр не підтвердилися. 

Незважаючи на ситуацію, поліцейські консатують – попри заборону не всі керівники закладів торгівлі і громадського харчування дослухалися до рішень та продовжили працювати. Правоохоронці перевірили понад 1500 об’єктів господарювання на території області та провели з їхніми адміністраціями інформаційно-роз’яснювальну роботу. Найбільше порушників виявили у Чортківському, Козівському, Ланівецькому районах та в обласному центрі. За результатами відпрацювання припинили роботу 536 закладів торгівлі та харчування.

Під час перевірки щодо дотримання карантинних заходів у Тернополі дільничні офіцери міської поліції виявили жінку, яка поблизу супермаркету продавала захисні маски. Ціна однієї – 90 гривень. Реалізацією товару займалася 26-річна тернополянка. З її слів, маски їй надав для продажу чоловік, з яким вона познайомилася в одній із соцмереж. За п’ять годин роботи пообіцяв заплатити жінці 250 гривень. У тернополянки вилучили 36 засобів індивідуального захисту.

З п'ятниці, 20 березня, у Тернополі закривають усі базари разом з продуктовими. Працюватимуть лише крамниці з продуктами та ліками. Паралельно й скасували проведення загальноміської толоки.

Уже "під завісу" дня Тернопіль отримав перші експрес-тести для діагностики коронавірусної інфекції - COVID-19. Їх кількість на першому етапі замовлення складає 1500 одиниць. Тести будуть надходити поступово і перших 50 уже є, вони будуть використані лікарями первинної ланки. Партію експрес-тестів закуплено за кошти Тернопільської міської ради. Вартість одного тесту складає 177 грн, загальна сума, яка виділена на закупівлю експрес-тестів – 60 тис. грн.

Запоріжжя

На тлі стрибка захворюваності на коронавірус в цілому Україні, на Запоріжжі ситуація останню добу залишалася стабільною. Підтверджених випадків коронавірусної інфекції в області немає. Але є чотири підозри, одна з’явилася за останню добу. Четвірка хворих перебувають в обласній інфекційній лікарні, яка визначена для обсервації потенційних носіїв коронавірусу та лікування хворих на нього. У всіх відібраний біологічний матеріал для встановлення діагнозу. Дослідження проводять у Києві. Поки ані підтверджень, ані спростувань немає.

Запоріжжя прийняло кілька літаків з курортниками, яких повертають із Шарм-ель-шейха, від прибулих вимагають самоізоляції.

Запоріжці змучені транспортними обмеженнями. Зранку містянам доводиться стояти в чергах на зупинках по півтори-дві години. При цьому голова Запорізької ОДА Віталій Туринок вважає, що транспортну проблему в населених пунктах розв’язати можна, адже звільнився транспорт, який здійснював міжміські перевезення.

Нині владою розв’язується питання з доставкою на роботу в Запоріжжя медиків, що живуть за межами обласного центру. Запорізькі автовласники тим часом розпочали акцію "Підвези медика".

Поліція полює на порушників карантинного режиму. На таких складено уже п’ять адмінпротоколів. Одного, зокрема, дістав водій автобусу в Пологах, який перевозив більше 10 пасажирів. Також буде покарано "заколотницю", яка брала участь у антикарантинній акції підприємців у Дніпрорудному.   

Міцно зачинився на карантин Енергодар із його Запорізькою атомною електростанцією. Відповідно до рішень Уряду щодо карантинних заходів у містах-супутниках атомних станцій, у місто обмежили в’їзд.   

Читайте також: Карантин на Запоріжжі: Чому закриттям ринків та торгових центрів ізоляція може не обмежитися

Й офіційні інстанції, й запорізькі ЗМІ майже цілодобово інформують жителів області про ситуацію з коронавірусом в світі, Україні, регіоні. Відбуваються брифінги в Запорізькій облдержадміністрації, хоча й не щоденні, як було обіцяно. Мерія Запоріжжя запустила телеграм-канал для інформування містян про коронавірус.

Херсон

Підтверджених випадків зараження коронавірусом в Херсоні та області немає. Станом на вечір 19 березня було шість випадків підозри на COVID-19, чотири з яких врешті відкинуті. Результати тестів ще двох людей очікуються.

У Херсоні на карантині опинилася бригада "швидкої" через контакт із підозрілим пацієнтом, до якого лікарі прибули без захисних костюмів. Через можливе зараження коронавірусом, фельдшера та водія швидкої відправили на самоізоляцію та перевірили. Коронавіруса не виявили, тому відправлені на обсервацію уже повернулися до роботи. Підозрілого ж пацієнта, що контактував із родичами з Польщі, госпіталізували.

Херсонська поліція шукає порушників карантинних обмежень. Таких, як виявилося, чимало. Правоохоронці за дві останні доби склали 18 відповідних адмінпротоколів. Зокрема, один протокол стосовно жінки, яка поширила у соцмережі фейкову інформацію щодо ситуації із коронавірусом.  

Донбас

На Донеччині у Костянтинівці та в Мирнограді трьох людей госпіталізували з підозрою на коронавірусну інфекцію. У Маріуполі, де перед тим був зафіксований перший випадок коронавірусу, матеріали ще 5 осіб направлено на аналіз в референс лабораторію до Києва.

Загалом на Донеччині один підтверджений випадок зараження на коронавірус. На Луганщині жодного підтвердженого випадка зараження немає

Читайте також: КПВВ "Новотроїцьке" в перший день обмеження перетину: Як діє карантин, що кажуть люди

Дніпро

На Дніпропетровщині на даний час зафіксовані перші два випадки захворювання на коронавірус, які офіційно підтверджені. Йдеться про подружжя, яке повернулося з відпочинку у Франції. На даний час чоловік і жінка перебувають в одній з лікарень Дніпра.

Крім того, на даний час на Дніпропетровщині у 11 людей підозрюють коронавірус. Дев'ятеро людей були ізольовані у лікарню №21 у Дніпрі, двоє – у інфекційній лікарні Кривого Рогу. Упродовж доби у великих містах спостерігалися великі проблеми з громадським транспортом. У Дніпрі поліцейські зупиняли трамваї, що перевозили у вагоні понад 10 пасажирів, а також маршрутки. У Кам'янському люди перекрили рух трамваю. Вони стали на його шляху, оскільки водій відмовлявся брати у салон більше десяти людей. У Кривому Розі через обмежувальні заходи у громадському транспорті люди не могли дістатися роботи.

У Павлограді з бюджета міста виділили 3,6 млн грн на закупівлю засобів індивідуального захисту, деззасобів, необхідних медикаментів, а також матеріального заохочення медичних працівників, які будуть задіяні в наданні медичної допомоги пацієнтам з коронавірусом.

Закарпаття

Станом на вечір 19 березня на Закарпатті не зафіксований жоден випадок COVID-19.

Напередодні в обласній інфекційній лікарні в Ужгороді перебували вісім осіб, які по історії подорожей та клінічних проявах підлягають обстеженню на коронавірус. В четвер, 19 березня, щонайменше у трьох закарпатців COVID-19 не підтвердився.

Усі особи повернулися з країн, де зареєстрована місцева передача вірусу в межах громади: двоє – з Чехії, один – із Нідерландів. 16-17 березня їх госпіталізували із симптомами гострої респіраторно-вірусної інфекції до Закарпатської обласної інфекційної лікарні. Щоб підтвердити або виключити коронавірус у пацієнтів, медики направили аналізи у референтну лабораторію Центру громадського здоров’я у Києві. Наразі стан усіх пацієнтів задовільний.

За останні дві доби до обласної інфекційної лікарні доставили ще чотирьох закарпатців із підозрою на коронавірусну інфекцію. Їхні аналізи також відправили до Києва.

Читайте також: Коронавірусний карантин: Що відбувається на Закарпатті (ХРОНІКА)

Прикарпаття

На Прикарпатті зафіксували перший – і одразу смертельний – випадок зараження коронавірусом. Ще у вівторок, 17 березня, в інфекційній лікарні Івано-Франківська померла жінка. В неї спочатку була просто висока температура і сухий кашель, але потім самопочуття погіршилося. Жінці діагностували грип "А" та ішемічну хворобу серця, також були ускладнення в вигляді пневмонії. Пацієнтка поступила в лікарню у важкому стані. Тривалий час вона займалась самолікуванням і надто пізно звернулася до лікарів. Жінка померла через добу після госпіталізації, ще до отримання результатів тесту на COVID-19.

Померлій буУ трьох закарпатців COVID-19 не підтвердився. Усі особи повернулися з країн, де зареєстрована місцева передача вірусу в межах громади: двоє – з Чехії, один – із Нідерландів. 16-17 березня їх госпіталізували із симптомами гострої респіраторно-вірусної інфекції до Закарпатської обласної інфекційної лікарні. Щоб підтвердити або виключити коронавірус у пацієнтів, медики направили аналізи у референтну лабораторію Центру громадського здоров’я у Києві. Результат- COVID-19 – не виявили. Наразі стан усіх хворих задовільний. За останні дві доби до обласної інфекційної лікарні доставили ще 4 закарпатців із підозрою на коронавірусну інфекцію. Їхні аналізи направили також до Києва.ло 56 років. Вона – мешканка Івано-Франківська. Чоловік хворої, який був із нею в контакті, до цього часу перебував у самоізоляції, тепер його мають госпіталізувати в обласну інфекційну лікарню. Наразі симптомів коронавірусу в нього немає. Як з'ясувалося, напередодні він приїхав з-за кордону.

Полтава

Як повідомив начальник відділу медицини катастроф Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА Володимир Мохначов, Станом на 7:00 20 березня на Полтавщині випадків коронавірусної інфекції не зафіксовано.

У Полтаві введені жорсткі карантинні заходи, закриті всі заклади, окрім продуктових магазинів, аптек, банків та АЗС. З 18 березня повністю припинили міжміське та приміське пасажирське сполучення, а в громадський транспорт працює з обмеженнями – не більше 10 пасажирів одночасно.

На позачерговій сесії Полтавської міськради ухвалено зміни до бюджету Полтави-2020 щодо виділення коштів на боротьбу з коронавірусом. Проєктом рішення запропоновано збільшити видатки по закладах охорони здоров'я на 29,65 млн грн. Кошти спрямують на придбання медичного реанімаційного обладнання, засобів індивідуального захисту для медичних працівників (дизрозчинів та антисептиків), лікарських засобів та виробів медичного призначення, а також придбання тест-систем для виявлення коронавірусу. Також пропонується зменшення видатків по енергоносіям за рахунок економії по теплоенергії. За виділені кошти придбають 20 апаратів штучної вентиляції легенів та 11 133 тест-систем для виявлення коронавірусної інфекції.

Суми

Станом на 19 березня на Сумщині немає жодної підтвердженої інформації щодо хворих на коронавірус.

Нині у лікарнях перебувають четверо осіб з підозрою захворювання на COVID-19. У Сумах це жінка 30 років, чоловік 29 років і підліток 16 років. У Шостці з підозрою на коронавірус госпіталізований юнак 19 років. Нині проводиться обстеження цих осіб, стан їх здоров'я – задовільний.

Вінниця

Станом на п’ятницю, 20 березня, на Вінниччині зафіксовано одну підозру на зараження COVID-19.

Пацієнт прибув із епідемічної території. Нині він перебуває на стаціонарному лікуванні в боксованій палаті під постійним медичним спостереженням. Визначені контактні особи, які самоізольовані та знаходяться під медико-санітарним наглядом.

Підрозділами національної поліції ведеться роз’яснювальна робота серед перевізників, на порушників карантину уже в перший день контролю складено 5 адмінпротоколів. В районах області налагоджують транспортне сполучення для підвозу лікарів на робочі місця. Зокрема Тульчинська, Тростянецька, Крижопільська, Барська, Мурованокуриловецька і Шаргородська районні державні адміністрації вже забезпечують підвіз медичних працівників. Загалом, на думку керівництва Вінницької ОДА, ситуація в області контрольована.

Кропивниччина

Впродовж доби на Кропивниччини підозр на коронавірус зафіксовано не було.

З Італії та Швейцарії спецрейсами повернулись семеро жителів області: три – з Венеції та чотири – з Женеви. Люди пройшли температурний контроль та тестування на коронавірус перед вильотом. За ними встановлено медичний нагляд, поки що вони всі здорові, температура – в нормі. Результат на коронавірусну інфекцію – негативний.

З ознаками ГРВІ за 18 березня звернулися до лікарень 42 особи, у 38 з них виявили пневмонію. При цьому викликана вона вірусом грипу, а не коронавірусу. "Не потрібно плутати це з поширенням епідемії коронавірусу, оскільки людина одночасно, зазвичай, не може бути хворою на два типи вірусів", – згодом пояснив директор обласного департаменту охорони здоров’я Олег Рибальченко.

Щодо транспортної ситуації, то у мерії заявили, що не дадуть перевізникам підвищити ціну на проїзд. Разом з тим, перевізники скасували три маршрути у приміські райони. Офіційно вони підпадають під поняття міжміських. "Це маршрути №500 (селище Соколівське), №283 (Дослідне поле) та №284 (селище Бережинка). Ці маршрути з 18 березня взагалі не працюють", – розповів заступник міського голови Олександр Вергун.

Що планує робити влада при єпідемії коронавірусу

Володимир Зеленський не виключив можливість введення надзвичайного стану в Україні. Також Верховна Рада проголосувала законопроект про коронавірус, який вводить обмеження, штрафи за порушення карантину і посилює роль поліції. А також спрощує зааупівлі і скасовує низку ПДВ на ввезення ліків. За проект проголосували 344 нардепи. Сьогодні в Україні може бути введений надзвичайний стан.

Рада проголосувала законопроєкт, яким пропонується скасувати ЄСВ для ФОПів і відстрочити запровадження РРО на час карантину у зв'язку з коронавірусом. Про це написав народний депутат Ярослав Железняк на своїй сторінці у Facebook.

Володимир Зеленський зайнятий поверненням українців додому. Здійснюється 57 авіарейсів з інших країн. Влада намагається забрати всіх, хто застряг в аеропортах після відпочинку чи не встиг повернутися. З Польщі також організовують спецпотяги, що повезуть додому наших заробітчан. 

Найближчим часом влада розглядає можливість введення надзвичайного стану на всій території України. Сам алгоритм вже прописаний та підготовлений. Лікарні, хірургічні відділення по всій країні готують для прийому хворих на коронавірус. За прикладом заходу, лікарні робитимуть лише ургентні операції на час епідемії. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme