Владислав Осадчий: "Ринки інвестування США випереджають нас на 200 років"

Відомий міжнародний експерт у галузі фінансів Владислав Осадчий розповів про останні тренди у сфері інвестицій, спрогнозував, коли світовий ринок онлайн-освіти перевищить позначку $1 трлн і зізнався, як йому вдається дотримуватися балансу в житті

Журналіст відділу новин
Владислав Осадчий: "Ринки інвестування С…

– Пане Владиславе, які основні тренди у сфері інвестицій були актуальні у 2021 році?

– Галузь кібербезпеки – це тренд найближчих 10 років. Кібербезпека є однією з найважливіших тем для багатьох сучасних корпорацій. Щоб бізнес став ефективнішим, він має пройти через цифрову трансформацію. Однак це несе величезні ризики – передусім, хакерські атаки. Кількість інформації зростає з геометричною прогресією, а отже, і попит на охорону цієї інформації теж зростатиме.

Галузі виробництва чіпів та зберігання інформації дуже перспективні у найближчому майбутньому. Після пандемії ці галузі відчувають нестачу ресурсів. Попит дуже великий

Галузь напівпровідників зараз на величезному підйомі. Після руйнування ланцюжків поставок у пандемійний 2020-й попит на напівпровідники різко виріс і залишатиметься на такому рівні ще не менше 1-2 років.

Ще один тренд – онлайн-освіта. Пандемія змінила наше життя, і говорити про те, що воно колись стане колишнім, немає жодного приводу. Під час пандемії дуже багато чого перейшло в онлайн-формат, у тому числі й освіта. Можливість вчитися чомусь новому, не виходячи з дому, чудово вписалася в ритм життя сучасної людини. На ринку з'явилося кілька нових компаній, а серед тих, хто був раніше, визначилися лідери. До 2030 року цей ринок зросте у чотири-п'ять разів і перевищить $1 трлн. Завдяки технологіям штучного інтелекту (ІІ), машинного навчання, віртуальної та доповненої реальності якість навчання у дистанційному форматі постійно зростає.

– Самі інвестуєте переважно у вітчизняні чи іноземні ринки?

– Іноземні папери та нерухомість займають у моєму портфелі близько 40%. Ще одна тенденція: зараз мій курс більше спрямований на західні ринки.

– Скільки часу у вас займає вивчення ринку та інвестиційного ризику?

– Щодня проводжу зі студентами різних потоків навчання, перевіряю їхні домашні завдання, а також готую огляди для передплатників у соціальних мережах. Тому вивчаю ринок через професійну діяльність щодня по кілька годин.

Ваше головне правило фінансової грамотності?

– Доходи повинні бути вищими за витрати. Важливо, щоб це було об'єктивно і фактично, а не на почуттях та припущеннях. Виконання лише цього правила надає можливість  рухатися далі в особистих фінансах.

– Чому на пострадянському просторі інвестування набагато менш популярний напрямок, ніж у країнах Європи чи США?

– По-перше, відсутність досвіду та культури інвестування. У США біржі з'явилися у 1790 року. У нас інвестування стало доступним після розпаду СРСР. І то дуже відносно, тому що довгі роки після руйнівних 90-х люди справлялися із бідністю. 200 років – погодьтеся, значна різниця.

По-друге, нездатність до тривалого інвестування. Люди бояться втратити свої гроші, тому що переживали у своєму житті дефолти, розпад країн, обмани, сильні кризи та гіперінфляцію. Віра в інвестиції цих людей дуже слабка. Їм дуже складно мислити перспективами 10-20 років та більше. Адже інвестування здебільшого передбачає тривале вкладення грошей.

По-третє, непоінформованість. На ринку мало чесних фінансових консультантів, тим більше мало освітніх закладів, здатних надати гідні базові знання дітям, підліткам та студентам.

– Як же вам у такій реальності вдалося заробити свій перший мільйон доларів ще до 30-річчя?

– Я дуже багато мріяв про це. Ставив завдання, як це досягти. Багато ставив запитань. Багато вчився. Багато читав. Працював із психотерапевтом. Багато втрачав. Багато пережив. Припускався багато помилок. Як ви помітили, у попередніх реченнях часто повторюється слово "багато". Я компенсував незнання, недосвідченість, непоінформованість, невігластво великою кількістю спроб та величезним бажанням. Зараз будую своє життя на інших формаціях, без наднапруження. Тепер досягаю своєї мети не кількістю, а якістю. Намагаюся робити точні, вивірені рухи, дотримуватися балансу в житті.

– І який цей баланс?

– Крім своєї діяльності щодо зміцнення фінансової грамотності населення, я займаюся спортом, веду свій блог до Інстаграм, пишу картини. У спортивному напрямку захоплююсь хокеєм. Також готуюся до марафону. Вже 8 років щодня спілкуюсь із підписниками на своїй сторінці. Намагаюсь бути відкритим. Відповідати власним критеріям, щоб стати прикладом для суспільства та, особливо, молоді. Рік тому я відкрив талант виражати себе через картини. Пишу маслом картини зі змістом, у які вкладено соціальні, філософські, політичні мотиви, переживання, ідеї, мої погляди  на деякі складні теми. Вкладаю у свої картини емоції, приховані таємні послання. Моєю пристрастю є будівництво та архітектура. Мені вдавалося реалізовувати сміливі, гарні, гармонійні проекти одразу в кількох містах. Вони отримали позитивні коментарі у мешканців, про них писали ЗМІ.

– На завершення бесіди дайте кілька порад щодо інвестування для "чайників".

– Купувати акції потрібно тоді, коли їхня ринкова вартість значно нижча від дійсної ціни. Майте терпіння. Необхідно виробити у себе витримку та дисциплінованість. Вибирайте компанії, діяльність яких вам зрозуміла. Вибираючи компанію для інвестування, звертайте увагу на чесність та компетентність її менеджерів. Довгострокові перспективи вигідніші за короткострокові. Диверсифікація ризиків дозволяє отримувати прибуток у довгостроковому періоді.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme