Євробачення-2017: Як втопити "російського інваліда"

Росія відправляє на "Євробачення" до Києва дівчину на інвалідному візку. Маловідома співачка Юлія Самойлова має інвалідність І групи з дитинства

Depo.
13 березня 2017 15:00
ФОТО: depo.ua

Після перемоги Джамали з певною мірою, викривальною для Росії, наступниці Радянського союзу піснею "1944" про депортацію кримських татар, і переходом естафети Євробачення до Києва - на Росії довго думали, чого б такого утнути, щоб всім помститися.

Вони би із задоволенням відправили кримчанина (також татарина, патріота Росії), або розіп'ятого хлопчика в трусиках із "ДНР", але не можуть. Бо, по-перше, це міфічні персонажі, а по-друге, належність тих територій до Росії Європа не визнає.

Із тим же успіхом можна було би відправити Крокодила Гєну, Чебурашку і Лунтіка.

Але вони придумали ще краще. На конкурс поїде співачка із особливими потребами. Молода дівчина на інвалідному візку. 27-річна Юлія Самойлова родом з Ухти є людиною з інвалідністю з дитинства. З дитинства ж вона є і співачкою, брала участь у багатьох російських конкурсах, але популярності на естраді, як, наприклад, незряча Діана Гуртська, не мала.

Фіналістка музичного телепроекту "Фактор А" (2-е місце, 2013 рік, канал "Росія 1"). Володарка нагороди "Золота зірка Алли" (премія Алли Пугачової). Була учасницею урочистої церемонії відкриття Зимових Паралімпійських Ігор 2014 в Сочі.

Зворушливо розповідає, як в дитячому садочку на дитячому ранку, сидячи на колінах в Діда Мороза заспівала пісню Буланової "Не плач" і розчулений Дід подарував їй найбільшу ляльку.

Взагалі то – блискучий хід. Тепер якщо її до України не впустять, або ще щось трапиться, можна буде на весь світ верещати, мовляв, кляті фашисти, образили інваліда.

Якщо вона програє – те ж саме.

Якщо виграє – перемога сторіччя, росіяни всіх побили в столиці фашизму..

І можна довбати офіційний Київ за відсутність пандусів та інших приладів для полегшення пересування містом людям з особливими потребами.

І Росія на фоні інших країн, які тільки усіляких "лашатумбаїв" та кончіт на конкурс виставляють, виглядає ну такою сучасною, такою милосердною, просунутою і православною... Ну просто замироточить зараз.

А тут стає відомо, що Юлія Самойлова скоріш за все в Україну не потрапить, бо її не пропустять. Бо вона підтримала окупацію Криму. Більш того, якщо вірити світлинам, вона виступала в окупованому Криму, тобто, порушила кордон України.

Звісно, на Росії про це знали і саме на таку реакцію розраховують. У вчорашньому інтерв'ю "Московському комсомольцю" Самойлова натякає – її до цього конкурсу готували давно.

"В принципе с 2014 года, когда я выступила на Паралимпиаде, и меня наконец-таки заметили, мне уже говорили - имей в виду, ты будешь одним из кандидатов (на Евровидение), когда именно, мы не знаем, но готовься. Я и готовилась все это время!" – розповідає вона і зізнається, що заспівати на "Євробаченні" – найбільша мрія її життя.

І от тепер перед Україною стоїть завдання – або виявитися принциповими, вчинити жорстко і не пустити її, зламати найбільшу мрію співачки на візку. Або пустити і привселюдно дозволити насцяти собі на спину.

Все продумали. Молодці! Цитуючи Вата-TV "Путін опять всіх переграв"

Але… Але…

Якби наша країна буксувала на таких питаннях, вона би не була Україною.

По-перше, давайте дочекаємося реакції правоохоронних органів України. Панкратов-Чорний також незаконно припхався до "Новоросії". Але до Києва його пустили. І, можливо, він такий не один.

По-друге – що в цій ситуації буде гірше: принципово не впустити порушницю, або зібрати прес-конференцію і заявити, що взагалі то ми не мали б її впускати, але так співчуваємо дівчині, яку використовують у політичній боротьбі, що готові її пропустити.

І ще – пандуси встановити та побільше всього іншого, що людям із особливими потребами в Києві необхідно. Не заради Юлії Самойлової, заради своїх людей, але подати це також красиво, як крок назустріч.

А, і запросити до Києва в якості почесного гостя Моніку Кушинську, яка в 2015 представляла Польщу також на інвалідному візку. Нагадати таким чином світові, що то не Росія, країна прогресуючого милосердя, вікна для людей із особливими потребами у цьому конкурсі відкриває.

Звісно, на фоні цього "пропуску злочинця" буде чимало провокацій обурених, радикально налаштованих людей, і спеціально підготованих професійних націоналістів із свастиками, які почнуть знущатися із росіянки, в тому числі за її фізичну ваду. Будуть і патріоти, обурені тим, що ми знову із росіянами та ватниками носимося, охороняємо їх. І їх можна зрозуміти.

Але ми вже три роки маневруємо в морі цих провокацій. І разом із тим - цей конкурс із цим кроком Росії - чудовий спосіб показати не тільки наше вміння організовувати заходи на найвищому рівні навіть під час війни, а й показати дипломатичний клас.

Більше новин про пісенний конкурс Євробачення читайте на Євробачення.Depo.ua