УКРОП відпрацював на "Свободу" і обікрав Ляшка

В сполучених посудинах націонал-популістів електорат перетікає від "Батьківщини" і "радикалів" до УКРОПу та "Свободи"

УКРОП відпрацював на "Свободу" і обікрав…

Поки виборчі комісії ще підраховують голоси на місцевих виборах, результати екзит-полів уже дають певну, нехай і умовну та попередню, картину зміни політичних вподобань українців. Для партій, що працюють на ниві націонал-популізму картина виглядає наступною: ці вибори абсолютно точно може занести собі в актив партія "Свобода", більш-менш задоволеним може бути УКРОП, натомість для "Батьківщини" та "Радикальної партії" певно настають не найкращі часи.

"Свобода"

Партія Олега Тягнибока здається змогла по максимуму використати свій образ непримиренних борців з Порошенком та страждальців від дій нової влади та максимально акумулювати протестний електорат. За даними екзит-полів, свободівці проходять до Київради з майже 10% голосів, а також набирають непогані результати на виборах до міськрад багатьох обласних центрів Заходу і Центру України. У Львові "Свобода" отримує майже 11%, у Рівному – 14%, у Івано-Франківську - 31%, у Тернополі – 34%, у Полтаві – 13%, в Чернівцях – 10%, в Ужгороді – 6,6%.

Отже, після поразки на парламентських виборах, теракту під Верховною Радою, обшуками у зв'язку з подіями на Майдані, "Свобода" знову всерйоз претендує стати парламентською політсилою. Інше питання, що до парламентських виборів ще дуже далеко і багато що може змінитися. Тим не менш, впевнений прохід "свободівців" до Київради, попри відсутність якогось серйозного результату на Сході і Півдні, тим не менше виводить націоналістів Тягнибока, до яких до речі приєдналися і представники "Правого сектору", на всеукраїнський рівень та в лідери націонал-популістського напрямку.

УКРОП

Для партії Коломойського ці місцеві вибори, попри дуже непоганий результат в окремих містах, загалом засвідчили, що УКРОП залишається регіональною партією, перш за все дніпропетровською і трохи запорізькою, але до політсили всеукраїнського масштабу вочевидь не дотягує. Так, УКРОП схоже на те, що виграє вибори на вотчині Коломойського у Дніпропетровську з дуже високим результатом в 32%, має непоганий результат у Запоріжжі – 12%. Власне на цьому усі здобутки партії Коломойського завершуються. В Івано-Франківську, де позиції Ігоря Валерійовича досить сильні, прохід до міськради з результатом в 11% швидше поразка, ніж перемога. В інших великих містах УКРОП або стовідсотково не проходить до міськрад, або ж хитається на межі прохідного бар'єру. До цього ще додається повна поразка Геннадія Корбана на виборах київського мера (2,4%), та непрохід УКРОПу до Київради. Здається, слоган УКРОПу "не прогинатися під президента" спрацював не на партію Коломойського, а на їхніх конкурентів зі "Свободи". Адже конфронтація останні і справді вступили в жорстку конфронтацію з виконавчою владою, на відміну від УКРОПу.

"Батьківщина"

Партія Юлії Тимошенко попри всі старання зіграти на старих популістичних кониках "соціальної справедливості" та боротьби з олігархами, який завжди приносив Юлії Володимирівні електоральні плоди, так і залишилася на рівні загальноукраїнських 10%. Нагадаємо, на президентських виборах 2014 року Тимошенко набрала трохи менше 13%, на останніх парламентських її партія набрала взагалі 5,68%. На місцевих виборах результат "Батьківщини" хитається між цими двома показниками: В Києві 10%, в Зхапоріжжі 7%, в Рівному 12%, в Чернівцях 13%, в Полтаві – 6%, і так далі. Показовою є і поразка Тимошенко в рідному Дніпропетровську, де екзит-поли дають "Батьківщині" 4,3%, отже прохід до міськради на межі похибки. Все це свідчить, що за Юлією Володимирівною залишається лише її ядерний електорат і остаточно перетворює її на дрібного гравця політичної шахівниці.

"Радикальна партія"

Для партії Олега Ляшка місцеві вибори цілком можна вважати провалом. На президентських виборах Ляшко зайняв третє місце з 8,32%, на парламентських його партія була на п'ятому - 7,4%, то зараз радикали навіть не долають прохідний бар'єр до більшості міськрад. За даними екзит-полів, партія Ляшка проходить в міськраду лише у Рівному (8%) та Чернігові (6%), але показовою є повна поразка "радикалів" у Києві (екзит-поли дають жалюгідні 1,8%). Адже без більш-менш пристойного результату у столиці розраховувати на всеукраїнський успіх вкрай складно.

Так, не можна скидати з рахунків, що електорат Ляшка переважно сільський, але і на виборах президента, і на парламентських результат Ляшка і "радикалів" у Києві був меншим від загальноукраїнського лише на 2%-3%. Тож максимальний загальноукраїнський результат "радикалів" виглядає зараз десь на 5%.

Не допоміг Ляшку ані передвиборчий тарифний майдан, ані перехід в опозицію, натомість проти нього зіграла неприємна історія з найближчим соратником Мосійчуком. Але головна причина провалу Ляшка напевно в тому, що люди просто втомилися від його клоунади.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme