Тарифи на комуналку не обгрунтовані, - Омельченко

На думку депутата Київради Олександра Омельченка, в Україні працює "олігархічна система розрахунку тарифів" на комунальні послуги

Сьогодні в Україні тарифи на комунальні послуги не мають реального обгрунтування. Про це в ході інтернет-конференції в прес-центрі ЛІГАБізнесІнформ заявив колишній мер Києва і депутат Київради Олександр Омельченко.

"Україна сьогодні не має наукового, соціального обґрунтування і головне - не має реального обґрунтування тарифів на електроенергію, газопостачання, а тім більше, теплозабезпечення: обігрів квартир і гарячу воду. Питання: чому? Тому що обленерго, облгази, водоканали свого часу приватизовані - створені монополії, а на фундаменті монополістів - олігархи, і працює не державна, чи не загальнонародна, а олігархічна система розрахунку тарифів і надання послуг населенню - як за кількістю, так і за якістю неконтрольованих, непідзвітних органам місцевого самоврядування, сільським, селищним, районним, обласним радам, і конкретно Київській міськраді ", - заявивши він.

На думку Омельченка, закони і постанови уряду не виконуються.

"Монополісти (вони ще й олігархи) не виконують і раніше не виконували закон про монополіста, а також постанову Кабінету міністрів, де чітко, чорним по білому записано: постачальник послуг забезпечує прилади обліку за кількістю та якістю наданих їм послуг (в народі вони просто називаються лічильниками). Тому на сьогодні в цілому по Україні понад 90% приладів обліку електроенергії мають тільки в галузі енергетики. Менш 60% лічильників встановлено в газовій галузі. Менше 50% - щодо забезпечення холодною і гарячою водою. І зовсім відсутні прилади обліку з водовідведення", - додав екс-мер Києва.

Омельченко також розкритикував механізм надання субсидій, які, на його думку, приносять користь монополістам.

"Придумані субсидії, які компенсуються нібито за рахунок бюджету держави, вони - на користь монополістів, покривають їх прибутки. Чому? Тому що бюджет держави поповнюється платника податків від тих же київських та українських сімей, які сплачують щомісячно, щоквартально, щорічно свої податки. Двічі оподаткування йде на користь монополістів-постачальників", - додав він.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme