Путін програв вибори в Україні

Те, чого боявся багато хто в Україні, і на що сподівалися у Кремлі, вочевидь, не сталося. Опозиційний блок не спромігся на переконливий реванш

Путін програв вибори в Україні…

Підрахунок голосів на місцевих виборах в Україні супроводжується досить дивним мовчанням Москви. Здається в Кремлі поки не мають що сказати. Про що змушений був чесно зізнатися і сам путінський прес-секретар Пєсков. "Поки як і раніше не готовий відповісти на це питання", - ось і все, що почули від Пєскова журналісти.

Паралельно відносна тиша відбувається і вздовж лінії зіткнення на Донбасі, попри недобру звичку Путіна влаштовувати військові провокації за першої ліпшої нагоди, а вибори в Україні під цей критерій цілком підпадають.

Причина такої задумливості російського президента доволі очевидна. Здається, його розрахунки на переконливий реванш на цих виборах "русского міра" в особі Опоблоку аж ніяк не на справджуються. За задумом Кремля, вибори мали б повернути в активне політичне українське життя опоблоківську п'яту колону, яка б почала з новою силою хитати ситуацію з середини. Але чомусь навіть на південному сході "русскій мір" не набрав критичної маси прихильників.

Тим часом сам Опоблок намагається робити гарну міну при не дуже гарній грі, розповідаючи про перемоги аж в семи областях, одночасно з намаганням здійняти галас про "вкрадені" перемоги та "масові  фальсифікації". Але навіть там, де Опоблок і справді набирає більше за інших, перемоги переважно формальні. Якщо раніше Партія регіонів мала у своїх "вотчинах" залізобетонну монополію на владу, то тепер, попри більший за конкурентів результат, екс-регіонали все одно пролітають повз владні коаліції. Так, за попередніми підрахунками, Опоблок на цих місцевих виборах набирає: 13% в Харківській облраді, 13% в Херсонській міськраді, 18% - в Миколаївській, 14% - в Одеській, 30% - в Дніпропетровській, 38% в Сєвєродонецькій, 47,65% - в Краматорській. Якщо де у Опоболока і є більшість, то аж ніяк не абсолютна.

Нагадаємо, п'ять років тому, за півроку від перемоги Януковича на президентських виборах, місцеві волевиявлення давали дещо іншу картинку. Так, в Дніпропетровській облраді ПР мала більше 65%, в Запорізький – 74%, в Миколаївській - 66%, Сумській – 50%, це не говорячи про Луганську і Донецьку, де "регіонали" мали 85% та 92% відповідно. Більше того, абсолютну більшість "регіонали" мали в Кіровоградській, Полтавській та Київській обларадах. А там де результат був менший 50% плече підставляли вірні комуністи та перекуплені чи залякані "тушки".

Звісно, говорити про повний і остаточний розгром "русского міра" вочевидь передчасно, адже прозрів далеко не весь добре вихований російською пропагандою "ватний" електорат регіоналів. І в регіонах південного сходу голоси Опоблоку перетягнули ті ж самі колишні "регіонали" але уже під новими вивісками – "Відродження", "Наш край" та інші більш містечкові утворення типу "Довіряй ділам", "Черкащани" тощо. Так, більшість перефарбованих "регіоналів", це звичайні політичні "тушки", які заради власних шкурних інтересів з легкістю (і не вперше) міняють кольори і гасла, але варто розуміти, що це саме життя, а правильніше українське суспільство, змушує їх щиро чи не щиро працювати на українську ідею. То ж є надія, що врешті це саме суспільство відправить цих "тушок" на незаслужений відпочинок, замінивши більш модерновими версіями політиків. Власне цей процес уже почався, що підтверджують несподівано високі результати галицької "Самопомочі" в південних та східних регіонах.

Отже, Путіну і справді варто серйозно подумати, хто за таких умов розхитуватиме ситуацію в Україні. Попри те, що рейтинг Опоблоку в областях, які Путін колись дуже прагнув перейменувати в Новоросію, все ж залишається доволі високим, загальний тренд свідчить, що Володимиру Володимировичу уже час шукати нову "п'яту колону" в Україні, а от, чи взагалі знайдеться така – питання відкрите.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme