ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Чернігів. За що ми повинні подякувати "Укропу"

Партія Коломойского дала урок – не треба шукати людей з гречкою, вони самі прийдуть за нею
Depo.
26 липня 2015 12:42
ФОТО: depo.ua
Чернігів. За що ми повинні подякувати "Укропу"
Чернігів. За що ми повинні подякувати "Укропу"

Як би це дико не звучало, але я вважаю, що для всіх нас дуже добре, що громадська огранізація "Укроп" змусила пенсіонерів Чернігова стояти в чергах по 10 годин. Без такого приниження - ми не зможемо ніколи піднятися з колін.

Я пам'ятаю черги з дитинства. Черги за всім - від масла до черевиків. Власне символом СРСР була є і буде черга. Але у мене є черга, яку я запам'ятав назавжди. В 1998 році в Києві на ВДНХ відкрилася виставка комп'ютерної техніки, яку організували американці. Я простояв 4 години, щоб потрапити на виставку, яка в цілому мені нічим не запам'яталася. На виході кожен відвідувач отримав пластиковий пакетик з логотипом Пепсі і якимось рекламним буклетом. За кілька днів я зрозумів, що серед усіх моїх друзів я був єдиним, хто сходив на цю виставку один раз. Мої товариші кілька разів готові були вистояти кілометрову чергу заради того, щоб мати крутий пластиковий пакет (тоді пластиковий пакет був неабиякою розкішшю). Було літо, була страшна спека, але люди спеціально відпрошувалися з роботи, щоб отримати пакетик "Пепсі". А потім ще рік весь Київ ряснів безкоштовною рекламою. Чому люди йшли на ці муки? Та тому, що шара є шарою.

Що відбулося в Чернігові? Схема продпайків була поставлена з ніг на голову. Досі всі кандидати шукали виборців і пропонували їм гречку. Тут же ситуація докорінно змінилася. Хтось прийняв рішення, що нікого не треба шукати, люди і так прийдуть, вистоять чергу і дадуть всі свої данні. Простіше кажучи, людям сказали: попередній суспільний договір скасовується. Тепер, не ми вам щось маємо дати, а вам треби - ви і зробіть. Якщо зовсім спростити цю схему, то вона виглядає так: ми знаємо, що ви тяжко живете, а тому засуньте свою гордість в одне місце, прийдіть до нас, візьміть подачку і потім ще спробуйте не проголосувати.

Можна зараз дискутувати чи ця схема буде розгорнута по всій країні. Але можна не сумніватися, якщо в Києві відкриється 20 палаток по роздачі продпайків, картинка буде такою ж як і в Чернігові. Будуть черги, буде давка. І якщо хтось не дай Бог в черзі помре - через нього переступлять і роздача пайків продовжиться.

Якщо говорити чесно - це Африка 60-х чи 70-х років минулого століття. Що з цим можна робити? Перш за все треба чесно сказати, що це не можливо заборонити. Але з цим можливо боротися. Перш за все економічно. Насправді всі, з ким довелося говорити в чергах (а це переважно пенсіонери) жаліються на складність отримання субсидій. Класична фраза: "субсидії отримує податкова і мерія, а в пенсіонерів шукають будь-які зачепки". Тобто потрібно терміново переглядати саму систему нарахування субсидій. Але треба також розуміти, що навіть якщо всі бажаючі отримають субсидії, а пенсії виростуть втричі, люди будуть ставати в черги. Тому, треба також чесно сказати самим собі - економічні методи зменшать черги за продпайками на 5-10% , не більше.

Є інша сторона медалі - для того, щоб піднятися з колін, на жаль, потрібно дійти до самого дна. Приниження, яке отримали чернігівці, не може пройти даремно. Раба з самого себе можна видавлювати лише по краплинах. Власне, як би ми не ставилися до морального і психічного урода Путіна, ми йому будемо вдячні через десятиліття, бо саме він прискорив процес формування нинішньої політичної нації. Ми вже більше десяти років відкрито продаємо голоси на виборах, але саме чернігівський прецедент може стати глобальним каталізатором для всієї країни. Тому, я, насправді, хотів би, щоб цей експеримент був розповсюджений на всю країну. Завдяки цьому ми швидше зможемо пройти етап очищення.

Ще раз хочу сказати, на жаль, ми не хочемо еволюційно мінятися. А тому, Укроп може зіграти найкращу роль в наших змінах - він прискорить процес відродження самоповаги.