До Ради внесли законопроект щодо сприяння держави у вивченні української мови

Кабінет міністрів України зареєстрував у Верховній Раді законопроект №10159 "Про внесення змін до закону "Про освіту" щодо сприяння держави у вивченні української мови"

 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на сайт парламенту.

У пояснювальній записці підкреслюється, що наразі на законодавчому рівні жоден орган державної влади України не має повноважень щодо організації викладання української мови за кордоном, що відчутно обмежує можливості її популяризації.

"Важливим є розроблення стандартів знань української мови для іноземців чи осіб без громадянства, що виявили бажання стати громадянами України, іноземних студентів з освітньою чи робочою метою, біженців, мігрантів, а також закордонних українців. Відтак пропонується надати Міністерству освіти і науки України повноваження щодо затвердження вимог до рівня володіння українською мовою як іноземною відповідно до Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти", - сказано у записці.

Зокрема, законом передбачається, що держава сприяє вивченню української мови і популяризації української мови та культури за кордоном, у тому числі шляхом направлення відповідно до міжнародних угод педагогічних (науково-педагогічних) працівників для викладання в іноземних закладах освіти української мови, літератури, культури, історії, географії тощо.

"Порядок направлення педагогічних (науково-педагогічних) працівників для викладання у закладах освіти за кордоном, а також умови оплати їхньої праці затверджує Кабінет міністрів України", - сказано у тексті закону.

У записці зазначається, що внесення необхідних змін до законодавства унормує процедуру запровадження міжнародного сертифікаційного іспиту з української мови як іноземної, а також дозволить долучитися Україні до Асоціації укладачів мовних тестів Європи (Association of Language Testers in Europe, ALTE), що є важливим з іміджевої точки зору та сприятиме кратному зростанню кількості осіб, що вивчають українську мову.

Нагадаємо, 14 березня нардепи розглянули майже чверть правок до "мовного закону" - законопроекту №5670-д про функціонування української мови як державної. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme