Життя на Альфі Центавра будуть шукати за допомогою сонячних окулярів

Сліди рослинного життя на планетах біля близьких до нас зірок, таких як Альфа Центавра, може видати різниця в поляризації видимого та інфрачервоного випромінювання світила, відбитого від планети

Астроном Світлана Бердюгіна з астробіологічного інституту NASA в Гонолулу (США) і її колеги розповіли, що звичайні сонячні окуляри підказали їм оригінальну методику виявлення зелених рослин на поверхні найближчих до нас планет, передає depo.ua з посиланням на РИА Новости.

Головною рисою всіх сонячних окулярів є те, що вони покриті особливою антибліковою плівкою-поляроїдом, яка не пропускає відображені сонячні промені або прямі промені Сонця. Пігменти в листі рослин і клітинах бактерій, у свою чергу, поляризують всі ті промені видимого світла, які відбиваються від їх поверхні.

Наукова команда Бердюгіної звернула увагу на те, що цього не відбувається з тепловим випромінюванням - воно теж відбивається від поверхні листя рослин і клітин мікробів, але при цьому майже не поляризується.

Це дозволяє, порівнюючи ступінь поляризації видимого і теплового випромінювання, яке виходить від екзопланети, зрозуміти, чи є на її поверхні живі істоти, чиї клітини містять в собі пігменти, в тому числі і хлорофіл.

Подібна методика пошуків життя, як визнають вчені, буде працювати не для всіх планет, а тільки для досить близьких до нас "двійників Землі", які обертаються навколо відносно спокійних зірок.

Найочевиднішою метою для пошуку "зеленої" життя, за словами Бердюгіної та її колег, виступає найближча до нас зірка - Альфа Центавра, в околицях якої три роки тому була знайдена землеподібна планета Альфа Центавра Bb.

На жаль, життя на її поверхні навряд чи може існувати, оскільки вона розташована до світила ближче, ніж наш Меркурій. З іншого боку, як відзначають вчені, немає підстав вважати, що інші, поки що не відкриті планети не існують в околицях Альфи Центавра або інших близьких до нас світил. Якщо такі планети будуть знайдені, то пошуки життя на них можна буде здійснити прямо зараз, за допомогою вже існуючих телескопів, роблять висновок вчені.

Після запуску орбітального телескопа "Кеплер" вчені виявили майже дві тисячі планет поза межами Сонячної системи, кілька десятків з яких є потенційними "двійниками" Землі або перебувають у так званій зоні життя. Їх відкриття спонукало планетологов і астробиологов приступити до розробки методів, які б дозволили оцінити їх придатність до життя або ж спробувати знайти її сліди в їх атмосфері. 

Більше новин України читайте у рубриці Життя.depo.ua.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme