В Азербайджані вважають, що статус-кво у Карабасі - ненадовго

В азербайджанському МЗС вважають, що статус-кво у карабаському протистоянні не може тривати довго

Про зазначив міністр закордонних справ Азербайджану Ельмар Мамед'яров, передає depo.ua з посиланням ТАСС.

"Цей конфлікт можна називати замороженим, тривалим, але абсолютно ясно, що треба скоріше його розв’язати, тому що гинуть люди", - заявив Мамед'яров.

Також він додав, що скептично ставиться до ідеї створення механізму розслідування інцидентів в зоні карабаського конфлікту при збереженні існуючого статус-кво.

"Перш за все, необхідно, щоб вірменські війська покинули окуповані азербайджанські території, і потрібно зробити це якомога швидше. Тому що поки це не сталося, подібні спалахи в конфлікті, які ми спостерігали недавно, будуть відбуватися. Якщо війська будуть виведені, то буде можливо і створення механізмів моніторингу, розслідування інцидентів ", - додав міністр.

Нагадаємо, 5 квітня Азербайджан і Вірменія заявили про досягнення угоди про перемир’я.

Вранці 6 квітня Міноборони Азербайджану заявило, що вірменська сторона впродовж минулої доби 115 разів порушила перемир’я в Нагірному Карабасі. Однак фактична влада Карабаху спростовує цю інформацію і заявляє, що вночі не фіксувала випадків порушення перемир`я.

Довідка: Нагірний Карабах - автономія у складі міжнародно визнаних кордонів Азербайджану, більшість населення якої становлять вірмени за національністю. Нагірний Карабах в односторонньому порядку проголосив незалежність після війни 1988–1994 років, унаслідок якої Азербайджан втратив контроль над регіоном.

У Баку вважають, що цей регіон окупувала Вірменія. Самопроголошеної "незалежності" Нагірного Карабаху формально не визнає жодна держава світу, зокрема й Вірменія.

Внаслідок конфлікту довкола Нагірного Карабаху загинули близько 30 тисяч людей.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme