На Росії масово ліквідують тимчасове житло для біженців з Донбасу

Пунктів тимчасового розміщення для біженців з Донбасу на Росії стало менше в п'ять разів за останні півроку: на початку 2016 року їх були 252, до вересня залишилося 56

На Росії масово ліквідують тимчасове жит…

Як повідомили у МНС Росії, за шість місяців цього року закрилося близько 200 пунктів тимчасового розміщення (ПТР) для донбаських біженців. Якщо ще в на початку 2015 року в російських регіонах діяли 576 ПТР, а через рік їхня кількість скоротилася до 252, то у вересні 2016 року їх залишилося 56. Зараз в них проживають 675 осіб, передає depo.ua з посиланням на "Комерсант".

Пункти продовжують працювати в 29 суб'єктах, і 34 з них розміщені в Центральному федеральному окрузі Росії.

Голова комітету "Громадське сприяння", керівник мережі "Міграція і право" Світлана Ганнушкіна вважає, що закриття більшої частини ПТР передчасно, необхідність в них існує досі. "Багато ПТР закривали з шумом, людей виганяли на вулиці, вони скаржилися, - пояснила вона.- Адже якщо не буде необхідності, люди і самі підуть".

"Українські громадяни постійно до нас звертаються, втрачають роботу, житло. Хтось шукає гроші на повернення. Одна громадянка України з Донецька з дитиною, наприклад, звільнилася з російської в'язниці, куди їй подітися, абсолютно незрозуміло", - розповіла Ганнушкіна.

За оцінкою "Громадського сприяння", тимчасовий притулок на Росії надано 300 тисячам ромадян України, причому деяким з тих, що звернулися до міграційної владіи для оформлення такого статусу, "вже відмовляють".

Власне статус біженців, за даними Ганнушкіної, мають всього 275 людей. Ця цифра залишається актуальною з початку 2016 року: за її словами, "зі свіжих біженців" статусу ніхто не отримував.

Видання нагадує, що за офіційними даними, з 2014 по 2016 рік на Росію зі сходу України приїхали близько 1 млн осіб, що становить близько 40% всіх українських мігрантів, що перебувають на Росії. Тимчасового притулку просили більше 415 тис. осіб, з яких відмовили 995. Понад 260 тис. осіб клопотали про дозвіл на тимчасове проживання, з них відмову отримали 889. Ще 152 тис. осіб стали учасниками програми по добровільному переселенню співвітчизників.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme