Лисенко розповів, як збирає оперативні дані АТО

Спікер АТО Андрій Лисенко пояснив, чому Штаб антитерористичної операції повідомляє не про всі смерті військових на Донбасі

Про це він розповів в інтерв'ю російській "Новій газеті", передає depo.ua.

За його словами, йому часто доводиться стикатися зі "зворотним зв'язком" і спілкуватися з бійцями АТО чи родичами бійців.

"Я громадським транспортом користуюся. Багато тиснуть руку, дивуються, що без охорони, не в службовому авто і не в бункері сиджу. Так, деякі ставлять запитання: "Чому брешете?" Найчастіше тема втрат стосується. Звертаєте увагу на формулювання, яке супроводжує будь-яку нашу зведення, де говориться: "За минулу добу ніхто не загинув і не поранений"? А формулювання важливе: "Під час бойових дій". Це зовсім не означає, що жертви відсутні", -  сказав Лисенко.

"Пояснюю. Сім'я офіцера переїхала з Донбасу, поневіряються без житла, двоє дітей, дружина постійно пиляє, офіцер не витримав, від безвиході вистрілив собі з табельної зброї в голову. Поганий лист або дзвінок воїну з дому - теж причина, з якої трапляються суїциди. Або перепив і не відкачали. Необережне поводження зі зброєю, з боєприпасами - поранення або загибель. Люди є люди ... Але говорити привселюдно про такі випадки етично неправильно. По-друге, порадуємо ворога. По-третє, про самогубство спочатку повинні дізнатися близькі. Дозволять родичі донести до ЗМІ, значить, і ми приховувати не будемо", -  пояснив речник Адміністрації президента з питань АТО.

За його словами, йому не раз доводилося спілкуватися з батьками і дружинами бійців АТО, які втратили зв'язок зі своїми солдатами.

"Я не раз повертався після брифінгу по Банковій, а мене зустрічало 50-100 людей: мами, батьки, бабусі, дружини бійців. Всі на нервах, кричать, бо з ними ніхто з військового командування не хотів розмовляти. І я сідав прямо на сходах і просто записував прізвища, підрозділи, з ким втрачено зв'язок. Пояснював оперативну ситуацію: хлопцям на передовій не можна користуватися мобільними телефонами", -  розповів Лисенко.

Він також повідомив, що туди, де ворог фіксує на екрані радара велику кількість "засвічень" від сигналів мобілок, б'є реактивна артилерія ворога.

"30% наших загальних втрат - через такі телефонні розмови. Виходить, хлопці самі на себе вогонь наводили, полегшували життя ворожої розвідки", -  зазначив офіцер.

Лисенко нагадав, що Верховна Рада ухвалила закон, який зобов'язує під час виконання бойових операцій  відключати зі зніманням акумулятора засоби мобільного зв'язку і здавати їх командиру. "Втім, не впевнений, що закон дотримується ...", -  констатував він.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme