Для чого "Азов" "здає" Маріуполь росіянам

Гучні заяви полку "Азов" про "зраду" та здачу Маріуполя не варто сприймати надто всерйоз

Для чого "Азов" "здає" Маріуполь росіяна…

Минуло буквально кілька днів після грандіозного параду на День Незалежності, як в медійному просторі знову назріває "зрада". Топ-новиною більшості агентств став факт виведення полка Нацгвардії "Азов" з Маріуполя.

В "Азові" зазначають, що наказ на вихід бійців із зони АТО надійшов незадовго до Дня незалежності.  "І це робиться в той час, коли на передовій не вистачає людей, а ті, хто продовжує захищати Батьківщину на першій лінії, вже виснажені морально і фізично. Можливо, це робиться для того, щоб бійці "Азова" не заважали владі і проросійськи налаштованому командуванню НГУ здавати позиції і цілі міста", - обурюються в полку.

Наскільки тут політичні причини переважають над військовими, ми і спробуємо розібратися. Перш за все, відзначимо, що батальйон "Азов" (який згодом було розгорнуто в полк Нацгвардії) є однією з перших добровольчих частин на Донбасі і відіграв важливу роль в утриманні Приазов'я.

В його історії було і звільнення Маріуполя на початку червня 2014 року, і жорстка оборона перед обличчям російської агресії, і бої за Широкине в лютому 2015 року.

"Азов" настільки в свідомості звичайного громадянина "злився" з поняттям Маріуполь, що, природно - повідомлення про його виведення багатьма стали асоціюватися з можливістю здачі міста. При цьому це - виключно емоційна оцінка. Якщо ж відштовхуватися від військових міркувань, то справа виглядає трохи інакше.

Перш за все, варто звернути увагу, що статус "Азова" нині - полк Національної гвардії - хоча і посилений танками і артилерією. А основним завданням НГУ є забезпечення громадської безпеки, охорона громадського порядку, пропускний режим та інше, але ніяк не пряма участь в бойових діях на передовій.

Зараз, коли в Маріуполі на постійній основі базується полк морської піхоти, інші підрозділи ЗСУ, які можуть відбити можливий напад супротивника як з моря, так і з суші, необхідності тримати цілий полк просто немає. З завданнями "другої лінії" як, наприклад, стояння на блокпостах і підтримання громадського порядку в прифронтовій зоні, цілком впораються і бійці батальйону "Слобожанщина", які вже прибули на місце.

До того ж запорізький напрямок, куди перекидають "азовців" (до речі, перекидати їх почали вже 10 днів тому, але з незрозумілих причин розголосили цей факт лише зараз), викликає серйозні побоювання військових в тому плані, що є одним з найбільш ймовірних в плані можливого удару з боку "ДНР". Тому посилення другої лінії добре озброєним, мотивованим і екіпірованим підрозділом виглядає цілком логічним фактом. Адже змінюють вони "строковиків" запорізького полку.

Окрім того, поява "Азова" на Запоріжжі в значній мірі зменшить оберти антиукраїнської пропаганди і забезпечить надійний тил південному угрупуванню ВСУ, що забезпечується саме звідси.

Тобто, фактично, ніякої "зради" і можливої ​​здачі Маріуполя чекати не доводиться, все відбувається в рамках військової стратегії утримання супротивника. Однак, ця ситуація в черговий раз ставить запитання про переосмислення ролі добробатів на нинішньому етапі. Бо ж ні для кого не є секретом, що в перший період війни вони діяли практично самостійно, виконуючи невластиві їм функції.

Зараз же, з посиленням силового крила і формуванням структур, почався економічний процес чіткого розподілу функцій. Так, той же "Айдар" та "Донбас" влилися до складу ЗСУ і стали штатними підрозділами зі своїми завданнями і функціями на передовій, "Азов" же вибрав шлях інтеграції в гвардію (політичні мотиви такого рішення більш ніж очевидні - лідер "Азова" Андрій Білецький є близьким до тієї ж політсили, що й міністр внутрішніх справ Арсен Аваков) і тепер, образно кажучи, "пожинає плоди" свого рішення.

Цю ситуацію прекрасно розуміють і в самому "Азові", однак не можуть не скористатися приводом зайвий раз нагадати про себе в медійному просторі криками про "зраду". "Азов", як відомо, організація не лише військова, а й політична, з амбіціями щодо закріплення в якості головної сили правої частини політичного спектру, остаточно витіснивши звідти "Правий сектор", УКРОП і "Свободу", які останнім часом серйозно здали позиції. Так що сприймати заяву "Азова" занадто серйозно і малювати в уяві моторошні картини здачі Маріуполя морському десанту на чолі з Гіві зовсім не потрібно. Поки що ми маємо справу лише з політичним піаром на темі війни та "зради", до того ж - не вперше. За два з гаком роки війни з Росією таких історій було вже більш ніж достатньо і, на жаль, будуть ще.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme