Наступ терористів: ЗСУ готують "подарунки", а бойовики стягують сили на "передок"

Терористи після переговорів у Мінську будуть поводитися так само, як і до переговорів, вважають політичні експерти, а от військові готуються до найгіршого варіанту

Наступ терористів: ЗСУ готують "подарунк…

Тристороння контактна група щодо врегулювання ситуації на Донбасі не підписала жодних угод на зустрічі у Мінську. Сторони пішли на канікули, не узгодивши питання про розведення сил на Донбасі.

Невеликим бонусом переговорів стала тема заручників: представники терористичних угрупувань "ЛДНР" відкрили місця перебування 45 осіб. Українська сторона заявляє про 107 полонених осіб.

Леонід Кучма не був присутнім у Мінську, натомість Віктор Медведчук, який представляє у підгрупі гуманітарні питання, висловив думку, що врозріз іде з офіційною позицією України:

"До того як проводити вибори, треба ухвалити закон. Закон про вибори має ухвалити Верховна Рада України. А щоб його внесли у залу Верховної Ради та проголосували, його треба узгодити. Тому поки немає узгодження, немає ухвалення закону, говорити про те, що причиною непроведення виборів є безпека – я б сказав, що це перебільшений фактор", – сказав політик.

Політичний аналітик Дмитро Потєхін вважає, що Мінські переговори, як і, власне, військовий конфлікт, нікому, крім Путіна, Кучми, Медведчука та їх оточення, не потрібні, а самі переговорники лише вдають захист інтересів України. На думку Потєхіна, основна функція делегації та Мінських переговорів взагалі - легітимізація Кучми та його компанії як рятівників та посередників.

"Це класична модель кришування, відома кожному підприємцю початку 90х – "Ви не будете нам платити і вам не потрібен наш захист, бо у вас нема проблем? Будуть!" Якби Україну представляли переговорники, а не "кришувальники", то вони б не сідали за стіл переговорів й не намагались укласти угоду до встановлення миру. Бо кожен мінімально професійний дипломат знає, що переговори під час війни підштовхують сторони до використання зброї як аргументу для досягнення результату переговорів, що призводить до ескалації війни, а не її припинення", - зазначив експерт у коментарі depo.ua.

Також Дмитро Потєхін впевнений, що Мінські домовленості не сприяють наближенню миру, радше навпаки – є "механізмом відтворення неосовкових корумпованих еліт в Україні та Росії".

"Донецькі та московські терористи після переговорів у Мінську поводиться так само, як і до переговорів. Вони поводяться як звичайні терористи", - підсумував він.

Ситуація на Донбасі останнім часом загострилась: терористи накопичують техніку біля зони розмежування та готують лікарні до прийому великої кількості поранених.

"Наша інформація така, що на окупованих територіях значне хаотичне ворушіння. Техніка. Жива сила. Але важко сказати, чи буде наступ. Там подається все під соусом, що це приготування проти наступу ЗСУ", - прокоментувала хід подій на передовій волонтер Майя Радославська.

За її словами, моральний дух окупантів не надто бойовий: найманці намагаються всіляко уникнути потрапляння у зону бойових дій. У лікарнях – велика кількість поранених у боях під Горлівкою та Авдіївкою сепаратистів.

"Під Горлівкою наша спільнота виявила у минулому році їх головних форпост - колишній Микитівський ртутний комбінат. Ми ці координати передали нашим військовим. Сподіваюся, що це допомагає надсилати туди "подарунки". Географія така, що без того форпосту сепари ніяк не можуть. Ні далі йти, ні залишити його. Там стратегічне місце. А під Авдіївкою їм треба йти у лобове зіткнення. Майже по рівнині. Є інші варіанти їх наступу, але там дуже незручна географія для наступу. Логіка підказує, що без підтримки авіації будь-який наступ там приречений. Так вважають військові. Але у Рашки логіки немає, а є купа людей, яких "мамки ще нарожають", - пояснила волонтер.

Українська розвідка повідомляє, що окупанти готують наступ на Донецькому і Слов’янському напрямках у найближчі дні. Міністерство оборони вважає період з 4 по 8 серпня найбільш реальним для наступу. Depo.ua запитали у голови Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони Сергія Пашинського про готовність армії до розгортання нової хвилі бойових дій.

"Щодо можливостей оборони – наша армія здатна вистояти", - запевнив політик.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme