Вірменія та Азербайджан домовилися про перемир'я у Карабаху

Глави закордонних відомств США, Росії і Франції, які представляють країни-співголови Мінської групи ОБСЄ, а також президенти Вірменії і Азербайджану, погодились під час зустрічі в понеділок, що мирному розв'язанню конфлікту в Нагірному Карабаху альтернативи не існує

Про це йдеться в офіційному повідомленні Державного департаменту США за результатами переговорів, передає depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Вони (учасники зустрічі – ред.) підтвердили, що військового рішення конфлікту бути не може. Співголови наполягали на важливості дотримання угод про припинення вогню, підписаних у 1994 і 1995 роках", - зазначається в повідомленні.

Президенти Вірменії і Азербайджану, зі свого боку, підтвердили свою прихильність припиненню вогню й мирному врегулюванню конфлікту. Вони також домовилися завершити в найкоротший термін запровадження механізму ОБСЄ щодо розслідування інцидентів з метою "зниження ризиків подальшого насильства".

Сторони домовилися про розширення Офісу особистого представника діючого голови ОБСЄ та висловили намір продовжити обмін даними про зниклих без вісти осіб під егідою Міжнародного комітету Червоного Хреста.

Президенти двох країн також домовилися про наступний раунд переговорів, який має відбутися в червні, з метою обговорення щодо всеосяжного врегулювання конфлікту.

Нагадаємо, вчорашня зустріч у Відні була першою після зустріч вірменського та азербайджанського президентів після квітневої ескалації. На переговорах також були присутні дипломати з держав-співголів так званої Мінської групи посередників у конфлікті – США, Росії та Франції.

Нагірний Карабах, автономія в складі міжнародно визнаних кордонів Азербайджану, більшість населення якої становлять вірмени за національністю, одностороннім чином проголосив незалежність після війни 1988–1994 років, унаслідок якої Азербайджан втратив контроль над регіоном. У Баку кажуть, що цей регіон окупувала Вірменія.

Внаслідок конфлікту довкола Нагірного Карабаху загинули близько 30 тисяч людей, сотні тисяч стали біженцями. Азербайджан не контролює не тільки сам Нагірний Карабах, а й прилеглі до нього висоти, які ніколи не належали до складу автономії, – всього близько 20% своєї міжнародно визнаної території.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme