В Естонії президентом країни моєже стати росіянка

Фаворитом цьогорічних передвиборчих перегонів в Естонії називають Марину Кальюранд,росіянку за походженням

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на "Газета.Ру"

В Естонії завершилася реєстрація кандидатів на пост президента країни. Один з головних фаворитів передвиборних перегонів - колишня глава Міністерства закордонних справ Естонії Марина Кальюранд, наполовину росіянка за походженням.  В її підтримку висловилися 43,5% опитаних жителів Естонії. На початку вересня, коли проводився попереднє передвиборче соцопитування, рейтинг Кальюранд становив 40%.

В Естонії президентом країни моєже стати росіянка - фото 1

З тих же соціологічних даних, у її головних конкурентів рейтинги популярності помітно нижче. Відсоток голосів за кандидата від правлячої Реформістської партії Сийма Калласа становить 17,8%. Популярність представника опозиційної Центристської партії Майліс Репс - 12,2%.

Однак підтримка населення зовсім не гарантує перемогу для Кальюранд. У країні діє дворівнева система непрямих виборів. 24 вересня відбудеться другий, фінальний етап.

Спочатку президента Естонії намагався вибрати парламент. Але за результатами трьох раундів голосування депутатам так і не вдалося досягти необхідної єдності, щоб визначитися .

24 вересня за президента голосуватиме спеціальна колегія виборців, утворена з депутатів парламенту і представників місцевого самоврядування.  Тоді  й буде прийнято остаточне рішення.

Кальюранд зайняла пост глави МЗС Естонії в 2015 році, змінивши на цій посаді Урмаса Паета. Втім, вона неодноразово давала зрозуміти, що її політичні амбіції аж ніяк не обмежуються зовнішньополітичним відомством. 9 вересня вона подала у відставку і заявила про плани претендувати на пост президента.

У Кальюранд мата росіянка. Незважаючи на це, дипломат, працюючи послом Естонії в Москві з 2006 по 2008 рік, стала мішенню для прокремлівських рухів «Наші» і «Молода гвардія». Вони пікетували посольство і намагалися зірвати громадські заходи з її участю, заявляючи, що посол має «вибачитися перед ветеранами».

Акції «нашистів» та інших провладних молодіжних організацій почалися як реакція на політичний скандал навколо «Бронзового солдата» (пам'ятника Воїну-визволителю). У 2007 році естонська влада вирішили перенести пам'ятник, споруджений у 1947 році як данина пам'яті червоноармійцям - визволителям Естонії, з центру Талліна на військове кладовище. В Естонії спалахнули протести російськомовного населення, які в Росії активно підтримали радикальні активісти «Наших».

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme