Стало відомо, які психологічні чинники впливають на тривалість життя

Відомо, що хронічні захворювання і нездоровий спосіб життя підвищують ризик ранньої смерті

Але недавнє дослідження за участю 6 тис. дорослих говорить про більший вплив психологічних факторів на те, як довго людина буде жити, повідомляє depo.ua з посиланням на Psychological Science.

"Наше дослідження показує, що дві психологічних причини, а саме низька оцінка власного здоров'я і обумовлене віком уповільнення мислення, є найбільш важливими індикаторами підвищеного ризику смерті серед людей середнього віку і літніх людей", - говорять учені з Оксфордського університету і Університету Женеви. 

Вчені провели статистичний аналіз даних, накопичених протягом 29 років про 6 тис. пацієнтів у віці від 41 до 96 років (на початок дослідження). Стан здоров'я учасників оцінювався за наявності 195 патологічних симптомів. Когнітивні здібності оцінювалися в п'яти областях: рухливий інтелект (аналітичні здібності і абстрактне мислення), кристалізований інтелект (використання попереднього досвіду), вербальна пам'ять (пам'ять словесної інформації), візуальна пам'ять (пам'ять зорової інформації) і швидкість обробки даних. Крім того, в учасників запитали, як вони самі оцінюють своє самопочуття, яка кількість ліків їм прописано, який режим сну, хобі, дозвілля і соціальне середовище.

Найменший ризик смерті спостерігався при оцінці свого здоров'я як хорошого, а також при високій швидкості розумової роботи. Ризик смерті у жінок виявився менше, ніж у чоловіків, а багаторічне куріння тютюну було пов'язано з підвищеним ризиком передчасної смерті.

Більший вплив на тривалість життя двох психологічних факторів, а не відомих медичних факторів ризику, таких як серцево-судинні захворювання, стало несподіванкою для вчених. Вони роблять висновок, що ця інформація могла б полегшити точність діагностики і своєчасного медичного втручання.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme