Сьогодні 31-а річниця Чорнобильської катастрофи

26 квітня виповнюється 31 рік з дня катастрофи на Чорнобильській АЕС

Сьогодні 31-а річниця Чорнобильської кат…

Про це повідомляє Depo.ua.

Вибух стався 26 квітня 1986 року о 1:23:47. Аварія сталася під час експерименту на 4-му енергоблоці станції. Інженери проводили випробування реактора аварійної системи - можливість функціонування циркуляційних насосів на електроенергії, яку вже зупинений реактор продовжує виробляти ще деякий час.

Внаслідок аварії було повністю зруйновано реактор. Будівля енергоблоку, покрівля машинного залу частково обвалилися. Виникло понад 30 осередків пожежі, основні з них через годину загасили, а до 5 години ранку 26 квітня пожежу ліквідували.

Однак пізніше в результаті розтравлення атомного палива зруйнованого реактора в різних частинах центрального залу 4 блоку виникла пожежа великої інтенсивності. Для її гасіння була використана вертолітна техніка.

У перші години аварії довелося зупинити сусідній 3-й енергоблок і провести відключення обладнання 4-го енергоблоку.

У результаті аварії стався викид, за різними оцінками, до 14·1018 Бк, що становить приблизно 380 мільйонів кюрі радіоактивних речовин, у тому числі ізотопів урану, плутонію, йоду-131, цезію-134, цезію-137, стронцію-90. За силою вибуху це склало 300 Хіросім.

Безпосередньо під час вибуху на четвертому енергоблоці загинула тільки одна людина, ще одна померла вранці від отриманих травм. 27 квітня 104 потерпілих евакуйовано в Московську лікарню №6. Згодом у 134 співробітників ЧАЕС, членів пожежних та рятувальних команд розвинулась променева хвороба, 28 з них померли протягом наступних декількох місяців.

Радіоактивна хмара від аварії накрила європейську частину СРСР, велику частину Європи, східну частину США. Приблизно 60% радіоактивних речовин осіло на території Білорусі.

Із зони ураження було евакуйовано близько 200 тисяч осіб. Ситуація ускладнювалася тим, що радянське керівництво довго замовчувало факт катастрофи, а 1 травня люди, нічого не знаючи, вийшли на травневий мітинг.

За даними організації Союз "Чорнобиль", з 600 тисяч ліквідаторів 10% померло, а ще 165 тисяч стали інвалідами.

До листопада 1986 роки над зруйнованим вибухом енергоблоком звели об'єкт "Укриття", термін служби якого становив 30 років.

У 2012 році було розпочато будівництво нового укриття. Будівельні роботи зі зведення нового 110-метрового купола велися протягом 4-х років, і 29 листопада 2016 року рухома конструкція накрила четвертий блок Чорнобильської АЕС.

Вартість арки склала 1,5 млрд євро. За своїми параметрами (довжина 165 метрів і вага понад 36 тис. тонн) нове укриття над 4-м енергоблоком ЧАЕС стало найбільшою рухомою конструкцією у світі.

Нагадаємо, минулої ночі в столичному соборі архангела Михайла вночі відслужили панахиду за загиблими під час пожежі на ЧАЕС.

Сьогодні вдень пройдуть заходи на честь вшанування всіх жертв трагедії. О 9:00 керівництво країни покладе квіти до меморіального кургану "Героям Чорнобиля" у Києві. Також вдень президенти України і Білорусі спільно візьмуть участь у заходах у Чорнобильській зоні відчуження, а також на території Білорусі.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme