Чи дочекається Путін мовчання Кадирова

Російські слідчі потроху зливають у ЗМІ інформацію про те, що у справі про вбивство Бориса Нємцова зазвучали прізвища людей з "ближнього кола" керівника Чечні Рамзана Кадирова

Тарас Паньо
Журналіст відділу міжнародної політики
Чи дочекається Путін мовчання Кадирова…

Зокрема, на даний момент "виплили" прізвища сенатора Сулеймана Геремєєва і депутата Держдуми Адама Делімханова. Звичайно, прямих доказів проти них немає. Свідчення про їх причетність до справи дав ув'язнений в іншій справі банкір Петро Чувилін. Але слідство вже дійшло до висновку, що ці свідчення достойні пильної уваги - оскільки змогло отримати чисельні фото, на яких екс-банкір спілкується з Делімхановим та Гермєєвим.

Обидва вони є "впливовими політиками" у чисто чеченському розумінні цього слова. Зокрема, за деякими даними, Адам Делімханов є двоюрідним братом Рамзана Кадирова. Брат чи не брат - але Делімханов користується ознаками щирої дружби і безмежної довіри з боку керівника республіки. Окрім того, його прізвище й до цього пов'язували з вбивством політичних противників Кадирова, зокрема, Руслана Ямадаєва - так що дружба і братерство мають міцне підґрунтя. Рідний брат Адама Делімханова Шарип командує специфічним підрозділом - спецполком поліції по охороні об'єктів нафтогазового комплексу. Об'єктів практично немає, полк - є, але, за чутками, він нерідко займається "брудною роботою" по фізичній ліквідації противників чинного режиму.

Не надто відрізняється і постать члена Ради Федерації, член Комітету Ради Федерації з питань федеративного устрою і т.д. Сулеймана Геремєєва, прізвище якого злі язики теж пов'язували зі справою Ямадаєва і ясний лік якого пересічні чеченці можуть побачити практично на всіх офіційних заходах, де присутній Рамзан Ахматович.

І ось цих двох вельмишановних і глибокоповажних членів чеченського соціуму підозрюють у казна-чому, а їх прізвища змішують з багном федеральні ЗМІ. Ніби довкола не країна керованої демократії, де опозиціонери гинуть або випадково, або внаслідок власного злого умислу, а якась гидотно-ліберальна Європа.

При тому на даний момент складно сказати однозначно, що відбувається. Можливо, мова йде про внутрішнє протистояння між російськими силовиками і чеченським лоббі, в якому силовики самостійно натякають Рамазану, що він далеко не такий невразливий, як йому здається - і, під шумок, намагаються вибудувати в Чечні якусь свою "вертикаль". При тому, можливо, не тільки в Чечні - бо поки одні слідчі дозволяли ув'язненому шахраєві чинити наклеп на поважних чеченців, інші в супроводі ударної групи спецназу "брали", наприклад, голову Кизлярського району Дагестану, по дорозі відстрілюючись від його охорони, воюючи з місцевими поліцейськими, і з великими труднощами зумівши вивезти свого бранця на гелікоптері за межі республіки.

Або ж інцидент з Делімхановим і Геремєєвим є своєрідним попередженням Кадирову з "самого верху", звідки чеченському лідеру натякають, що час нелімітованої і добре оплаченої з федерального бюджету чеченської автономії добігає кінця. Хоча б у зв'язку з тим, що пряники у Москві закінчились - залишились лиш батоги.

Точніше відповісти на це питання можна буде за кілька днів, коли на світ випливе (чи не випливе) реакція чеченського лідера на подію. Бо якщо він у притаманній йому неповторній манері вступиться на Instagram за друзів по веселих застіллях - значить, має місце всього лише чергове з'ясування стосунків з федеральними силовиками, яким вже й без того одного разу майже заборонили потикатись до Чечні. Якщо ж колоритний захисник Путіна скромно промовчить - то стане зрозуміло, що на цей раз все всерйоз. В Росії розпочалось "украплення вертикалі" силовими методами, й індульгенції немає ні в кого.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme