Хокінг назвав чорні діри шляхом в альтернативний Всесвіт

Чорні діри не такі страшні, як прийнято вважати, вони не безповоротно поглинають інформацію, дозволяючи її фотонам вириватися назовні, а є брамою в інший Всесвіт

З таким твердженням виступив відомий фізик Стівен Хокінг в опублікованій в журналі Physical Review Letters роботі, написаної спільно з фізиками Ендрю Стромінджером з Гарварду і Малкольмом Перрі з Кембриджського університету. передає depo.ua з посиланням на The Independent.

Якщо теорія Хокінга, яка отримала схвалення його колег, правильна, то вона допоможе вирішити один з головних парадоксів щодо чорних дір. Хокінг спростовує теорію, що все, що потрапляє в чорну діру, зникає в ній безслідно і безповоротно.

Вчені з 60 років XX століття описують одну з граней цього феномена формулюванням "чорна діра не має волосся", яка означає, що всі чорні діри з однаковим зарядом, масою та швидкістю обертання будуть описуватися і виглядати однаково.

У 1975 році Хокінг припустив, що чорні діри будуть поступово зникати через квантові ефекти біля їхнього горизонту подій, випускаючи енергію у вигляді випромінювання. Ця гіпотеза, між тим, породила проблему для теоретиків. Суть її в тому, що випаровування чорних дір і народження випромінювання має на увазі, що майже вся інформація про квантовий стан частинок, що поглинаються чорною дірою, за винятком їх маси, заряду і швидкості обертання, буде безповоротно втрачатися, що суперечить законам квантової фізики.

Однак, пише зараз Хокінг, все відбувається не зовсім так. На думку вченого, частина поглиненої чорними дірами інформації буде просочуватися назовні у вигляді фотонів з майже нульовою енергією, що залишаються на місці чорної діри, яка випаровується, - це явище він називає "м'яке волосся". Таким чином, зберігатися інформація буде на кордоні цієї області, званої горизонтом подій. Фотони будуть виступати переносниками інформації, на них будуть записані дані про властивості частинок, "з'їдених" чорною дірою.

"Чорні діри не є вічною в'язницею, як раніше думали. Якщо вам здається, що ви потрапили в чорну діру, не здавайтеся. Є вихід",- сказав він.

Згідно з його теорією, у чорних дірах не відбудеться повернення в наш світ, у вихідну точку: суб'єкт виявиться в якомусь іншому альтернативному просторі.

Теорія Хокінга про збереження інформації дозволяє залишити непорушними деякі принципи нашого Всесвіту.

"М'які фотони" присутні у Всесвіті у величезній кількості, але через їх сверхмалой енергії помітити їх вкрай важко, а вважати з них інформацію і зовсім неможливо.

Ідея "м'якого волосся" Хокінга в повному обсязі розв'язує інформаційний парадокс - залишається неясно, куди вона йде. Але теорія все ж дає інструменти для розв'язання цієї задачі, допомагаючи уникнути фантастичних домислів і залишитися в рамках наукових знань сучасної фізики.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme