Будинок Гітлера в Австрії: знести не можна залишити

У жовтні австрійський парламент планує ухвалити рішення про експропріацію будинку, в якому народився Адольф Гітлер

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на "DW".

В Австрії проходять активні дискусії щодо цього питання. На засіданні спеціальної комісії: дванадцятеро науковців, чиновників, політиків і представників громадянського суспільства мусять представити пропозиції - що робити з будинком, де народився Адольф Гітлер, у містечку Браунау неподалік від Зальцбурга.

"Головна мета має бути в тому, щоби запобігти неонацистським імпульсам та візитам шани. Лише тоді відчуження у приватної особи буде виправданим. А це можна зробити, тільки якщо зламати міф, що оточує цей будинок", - пояснив віденський історик Олівер  Раткольб.

Будинок Гітлера в Австрії: знести не можна залишити - фото 1

У середині липня австрійський уряд ухвалив проект закону, за яким будинок належить передати у державну власність. Тобто, у сьогоднішніх господарів його заберуть, а їй виплатять компенсацію.  Будинок, який раніше, серед іншого, використовували як майстерню для людей з обмеженими можливостями, з 2011 року стоїть порожній. Орендна плата за нього з 1972 року, коли уряд Австрії узяв його в оренду, в сумі вже склала близько 300 тисяч євро.

Будинок Гітлера в Австрії: знести не можна залишити - фото 2

Щойно стали відомими плани уряду, в альпійській республіці розпочалися жваві дебати щодо подальшого використання споруди. Одна група хоче рішучо перекреслити минуле і звести на цьому місці меморіал. Серед прихильників цієї позиції - австрійський політолог та член комісії Андреас Майслінґер. Він уже понад 15 років виступає за створення "будинку відповідальності". 60-річний науковець пропонує перетворити будівлю на молодіжний центр. Її триповерхова архітектура має відігравати символічну роль: на першому поверсі молодь дискутуватиме про відповідальність за минуле, на другому - обговорюватиме сучасні проблеми, а на третьому - плануватиме майбутнє.

Будинок і раніше був місцем, яке часто відвідували представники праворадикальних угруповань з усієї Європи. Покласти край цьому туризму намагаються політики правого консервативного напряму - й доволі грубо, тобто публічно закликають до знесення будинку.Наступними тижнями комісія мусить подати свої пропозиції до парламенту. І це може бути важкий та тривалий процес. Наскільки непросто австрійцям долати власне минуле, можна побачити на іншому прикладі з Браунау: місто лише в 2011 році виключило Адольфа Гітлера зі списку почесних громадян.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme