Аграмунт уперше визнав, що повернення Росії до ПАРЄ – його особиста забаганка

Переобраний на посаду президента ПАРЄ Педро Аграмунт уперше визнав, що зусилля, спрямовані на повернення до сесійної зали асамблеї російської делегації з повними повноваженнями, є його особистою думкою

Це випливає з його відповіді на запитання, чого саме він намагається досягти – зміни рішення делегації РФ повернутися до зали без права голосу, чи зміни позиції ПАРЄ і зняття з росіян застосованих санкцій, передає Depo.ua з посиланням на УНІАН.

"Моя особиста думка полягає в тому, що РФ повинна бути на Асамблеї з повними повноваженнями, але не мені ухвалювати таке рішення. Це рішення має бути ухвалено Асамблеєю. Я не оптиміст чи песиміст. В Іспанії ми говоримо, що в Іспанії немає мертвих людей, але є ті, хто погано похований", – сказав він.

За словами Аграмунта, він говорив росіянам, що дійсно, було б бажано, щоби вони відправили запит на надання повноважень у ПАРЄ російській делегації, "але не можна гарантувати, що ці повноваження не будуть поставлені під сумнів". "Це те, що я їм сказав. Але вони вирішили, що вони цього робити не будуть. Тому цього разу немає делегації. Це рішення – не направляти повноваження – було ухвалено росіянами", – розповів президент ПАРЄ.

При цьому Аграмунт підкреслив, що його особиста думка полягає в тому, що він вірить у необхідність підтримувати діалог із РФ. "Якщо ви запитаєте мою особисту думку, і я не говорю тут від імені Асамблеї, але особисто, одна річ – це засуджувати дії Росії в Україні, і за це Росія була засуджена в минулому, але інша річ – зупинити діалог. Я вірю, і Рада Європи якраз і створена для цього, що ми повинні підтримувати діалог з усіма державами – членами Ради Європи. РЄ не буде стояти на своїх двох ногах без співробітництва як із РФ, як і з іншими державами – членами", – деталізував він.

Разом із тим політик наголосив, що це рішення має бути ухвалено всією Асамблеєю. "Моя персональна позиція не має значення", – додав Аграмунт.

Нагадаємо, переобраний президентом ПАРЄ Педро Аграмунт хоче діалогу з російською делегацією в рамках "міжпарламентської платформи" та ініціює слухання з питання парламентської дипломатії у Валенсії.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme