Влада

Закордонні ЗМІ бурхливо відреагували на призначення Гройсмана

Закордонні ЗМІ активно реагують на призначення нового прем'єра та уряду. Одні прогнозують якнайшвидше отримання міжнародної фінансової допомоги, інші більше акцентують увагу на відсутності в новому уряді іноземців

14 квітня 2016, 17:59

Але майже всі припускають, що принаймні з призначенням нових міністрів та обранням голови уряду в країні закінчиться багатомісячна політична криза, передає depo.ua з посиланням на Укрінформ.

"Спікер українського парламенту був обраний Прем'єр-міністром в четвер і це може означати кінець багатомісячної урядової кризи в країні, яка покалічена сепаратистською війною на сході", - йдеться в статті ABC News.

"Український парламент затвердив новий Кабінет міністрів в четвер, поклавши кінець майже двом місяцям політичної невизначеності, яка загрожувала зривом надання міжнародної допомоги 17,5 млрд доларів", - вказує The Wall Street Journal.

Bloomberg нагадує, що Прем'єра призначали в непростий для країни час, на вістрі кризи, яка могла спровокувати дострокові вибори і ставила під загрозу міжнародну фінансову допомогу.

"Зміна Прем'єра може дати завмерлим реформам поштовх до перезапуску і відновлення заморожених угод країни з МВФ", - цитує видання аналітика британської Capital Economics Ltd Лізу Єрмоленко, яка називає нинішню позицію уряду "більш крихкою" через різку втрату підтримки.

"Проте, крісел у новому уряді не дали іноземним технократам, як це було зроблено у попередньому уряді з метою боротьби з корупцією, що охопила Україну", - звертає увагу BBC, додаючи, що зі складу нового уряду "зникли" екс-міністр фінансів Наталія Яресько та її радник, словацький політик Іван Міклош.

The Guardian підсумовує всі основні твердження: "Новий уряд може припинити політичної боротьбу, що тривала місяцями та застопорила зусилля по боротьбі з корупцією і відтермінувала мільярди доларів іноземних кредитів, але реформісти висловили стурбованість у зв'язку з виходом досвідчених прозахідних технократів".

The Guardian також робить акцент на зміні міністрів фінансів та економіки: "Вони замінюють народжену в США міністра фінансів, Наталію Яресько, чиї методи подолання боргової кризи України отримали високу оцінку з боку Вашингтона, і колишнього міністра економіки Айвараса Абромавічюса, який вів кампанію з приватизації державних компаній, що загрузли в корупції, але пішов у відставку в лютому".

Британське видання також припускає, що уряд на чолі з Гройсманом, союзником президента України, скоріше за все, посилить вплив останнього на економічну сторону політики, оскільки "40-річний Олександр Данилюк, який має стати міністром фінансів, є заступником голови Адміністрації Президента Порошенка, в той час як крісло міністра економіки і першого заступника прем'єр-міністра буде віддане Степану Кубіву, представнику Президента в парламенті".

Нагадаємо, що сьогодні Верховна Рада затвердила Володимира Гройсмана на посаду прем'єр-міністра та всіх членів Кабміну, крім міністра охорони здоров'я. Немає узгодженого кандидата лише на крісло міністра охорони здоров'я.

Під час виступу в парламенті Гройсман пообіцяв за місяць показати антикризовий план іназвав першочергові завдання нового уряду. 

Читайте також:

Гройсман призначений прем'єр-міністром України (ХРОНІКА)

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада

 

Loading...