Заборонений референдум. Навіщо Тимошенко підкидають земельних козирів

Окружний адмінсуд заборонив проводити референдум проти продажу сільськогосподарської землі. В "Батьківщині" вже підраховують рейтингові очки, які отримають від цього рішення

Політичний оглядач
Заборонений референдум. Навіщо Тимошенко…

Учора суддя Руслан Арсірій задовольнив клопотання ГО "Міжрегіональний народний контроль" про заборону Центрвиборчкому реєструвати ініціативну групу з проведення земельного референдуму. Нагадаємо, 19 квітня у Києві відбулися збори, які затвердили персональний склад такої групи. Як відомо, ініціаторами референдуму виступили "Батьківщина", Асоціація фермерів і приватних землевласників України, до них також приєдналися "свободівці". Після зазначених зборів, референдумна тема стала першою у піар-стратегії Тимошенко та її соратників. Тепер, після судового рішення, варто очікувати лише посилення градусу антивладних заяв з боку ініціаторів плебісциту.

Перша реакція на заборону від лідерки "Батьківщини" вже є: "Ось вам тест на порядність президента, на незалежність судової системи від гаранта Конституції. Це тест, наскільки була вдалою судова реформа, чи існує після двох революцій, хоч крапля прав у людей". На іншу реакцію і не варто було очікувати, знаючи, що Тимошенко в своєму піарі не має звички топтатися по "поганих боярах", вона завжди б'є по "царю".

По-перше, навіть коли Окружний адмінсуд приймав рішення усвідомлено, в це не повірять. У суспільстві сформувався стереотип: усі судді нечесні, і через це ними легко маніпулювати. Приміром, суддя Арсірій нещодавно став фігурантом журналістського розслідування програми "Наші гроші". Йому закидають відсутність у декларації за 2016 рік маєтку під Києвом.Суддя наполягає на тому, що не мав декларувати маєток, бо він – на реконструкції. Хоча у формі електронної декларації є спеціальний розділ для об'єктів незавершеного будівництва.А ще раніше, влітку 2015 року, у репортажі Hromadske.tv, в якому викривалася діяльність суддів Окружного адмінсуду Києва, Арсірію закидали недешевий відпочинок на Ямайці та в Мексиці. Безсумнівно, після учорашнього вердикту панові Руслану згадають все.

По-друге, якщо досі Тимошенко, Тягнибок та їх соратники піарилися на темі референдуму, з цією метою каталися регіонами і ходили в телеефіри, то віднині до своєї риторики вони додадуть прямі звинувачення влади у бажанні протиснути реформу ринку землі без згоди народу. Простіше кажучи, судовим рішенням їм дали в руки додаткові козирі. І це неправильно. Значно логічніше було б протидіяти на рівні інформаційної кампанії з роз'яснення населенню, чому потрібна реформа ринку землі, що українці від неї виграють. І чому проведення референдуму по закону, написаному в інтересах режиму Януковича, небезпечне.

До речі, цей закон ще 1 грудня 2014 року був оскаржений у Конституційному суді групою депутатів, у тому числі й Юлією Тимошенко. В лютому 2015 року КС відкрив провадження по цьому зверненню, за рік, у березні 2016 року, провів усне слухання. Після цього справу поклали під сукно. Тобто, депутати "Батьківщини", як суб'єкти звернення до Конституційного суду, замість вимагати нарешті визнати закон "регіонала" Дмитра Шпенова неконституційним, хочуть скористатися ним для своїх цілей. Чим не контраргумент проти ініціаторів референдуму?

Подібних контраргументів вистачає, але... Юліна кампанія триває вже не перший місяць, від 19 квітня вона помітно активізувалася, натомість прихильники реформи поки що більше нагадують сторонніх спостерігачів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme