Україна випередила Росію за рівнем свободи - Freedom House

Правозахисна організація Freedom House визнала Україну «частково вільною» країною, а Російську Федерацію - «невільною»

Україна випередила Росію за рівнем свобо…

Про це йдеться в новому дослідженні цієї організації «Свобода у світі», передає depo.ua з посиланням на «Голос Америки».

Автори доповіді оцінили рівень політичних і громадянських прав в Україні, а також загальний рівень свободи в цій країні у середньому на 3 бали (1 - найвища, а 7 - найнижча оцінка). Росію оцінили на 6 балів.

До числа країн, які отримали 7 балів за всіма критеріями, потрапили Судан і Північна Корея. З іншого боку, США і західноєвропейські країни отримали почесні «одиниці».

Як наголошується в доповіді, події в Україні зайняли домінуюче місце у ситуації в Євразії в 2014 році. Позитивні зрушення, пов'язані з усуненням четвертого президента України Віктора Януковича в результаті протестів на Євромайдані, в лютому були нівельовані російським захопленням Криму і триваючими зіткненнями з проросійськими сепаратистами на Сході України.

За критерієм «політичні права» рейтинг України зріс з 4 до 3 балів, завдяки посиленню політичного плюралізму, парламентських виборів і підвищенню прозорості уряду після усунення Януковича.

Укладачі доповіді вперше давали окрему оцінку Криму. Півострів отримав рейтинг в 6,5 балів і статус «невільного», що відображає появу репресивного середовища, в якому мешканці (особливо кримські татари і противники насильницької анексії) були позбавлені політичних прав і громадянських свобод.

Поряд з Білоруссю, Туркменістаном і Узбекистаном Крим віднесений до числа найбільш репресивних країн і територій в 2014 році.

У доповіді вказується, що показник Росії за критерієм «громадянські свободи» знизився з 5 до 6 у зв'язку з посиленням контролю над ЗМІ, значним зростанням пропаганди на державних телеканалах і новими обмеженнями на виїзд за кордон для деяких категорій громадян.

Як повідомляв depo.ua, водночас Україна опустилася на сім позицій у рейтингу економічних свобод, складеному американським дослідницьким центром The Heritage Foundation і газетою The Wall Street Journal.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme