У США пояснили, як змінилися відносини НАТО і України

Відносини Північноатлантичного альянсу й України переходять з рівня "відповіді на кризу" на рівень довготривалого партнерства з метою створення міцних Збройних Сил України за стандартами НАТО

Про це у коментарі DW заявив речник Державного департаменту США Джошуа Бейкер, передає depo.ua.

Він роз'яснив політику НАТО у Східній Європі після саміту у Варшаві, відповідаючи на запитання про те, чи не з'явиться в Європі нова "залізна завіса" через посилення східних кордонів альянсу.

"НАТО не шукає протистояння з будь-якою державою чи союзом держав. НАТО – оборонне утворення… Для гарантій безпеки країн-членів, НАТО мусить також боронити стабільність за своїми кордонами", – сказав він.

Бейкер додав, що відносини альянсу в Європі з Україною, Молдовою, Грузією, а також Швецією і Фінляндією реалізують мету посилення стабільності серед країн, що не є членами блоку.

Він нагадав, що Вашингтон цього року виділяє ще 335 млн дол. Україні на підтримку оборони, зокрема – на тренування військовослужбовців, радари та комунікаційні системи, а також на радників, які допомагатимуть у боротьбі з корупцією. А НАТО підтримуватиме в Україні реформу сфери оборони, надаватиме сприяння у розмінуванні територій та навчатиме офіцерів і дипломатів за стандартами альянсу.

Нагадаємо, що на саміті НАТО у Вашраві альянс ухвалив спільну заяву з Україною, в якій, зокрема, закликав Росію припинити агресію

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme