Суд над Мартиненком: прокурори пішли в атаку

Апеляційний суд Києва почав розгляд скарги на рішення Солом'янського районного суду, який відпустив колишнього народного депутата Миколу Мартиненка на поруки багатьох депутатів та міністрів

Засідання відкрилося близько 10:30, повідомляє Depo.ua.

На початку Спеціалізована антикорупційна прокуратура заявила клопотання про те, що Мартиненко порушує рішення суду першої інстанції в частині виконання зобов'язань.

За словами прокурора Романа Симківа, Мартиненко користувався послугами ботів у соціальних мережах для викривлення суспільної думки.

"Мартиненко має вплив на викривлення громадської думки. З вилученої переписки його секретаря ми побачили звіт ботів, які звітували про написання коментарів у соціальних мережах", - зазначив він.

Прокурор додав, що екс-нардеп має вплив на деякі ЗМІ.

Симків наголосив, що обвинувачення просить апеляційний суд скасувати попереднє рішення та взяти Мартиненка під варту з можливістю внесення застави на у 300 мільйонів гривень.

"Що стосується ризику втечі. Мартиненко за день до обшуку після отримання ухвал залишив місце постійного проживання. Йому ще до обшуку стало відомо про ухвали суду на такий дозвіл. У нього є можливість проживати за кордоном, його родичі проживають в Англії та Австрії", - зазначив прокурор і додав, що "злочин, в якому звинувачують Мартиненка, передбачає реальне позбавлення волі.

У суді, зокрема, присутні понад 10 народних депутатів з фракції "Народний фронт", це Павло Пинзеник, Андрій Тетерук, Олена Ледовських та інші.

Нагадаємо, що 22 квітня Солом'янський районний суд Києва відпустив Миколу Мартиненка на поруки трьох міністрів, одного члена ЦВК і 17 нардепів, ще одного фігуранта цієї справи Сергія Перелому також відустили на поруки "фронтовиків". У НАБУ заявили, що Мартиненко перед затриманням намагався втекти і приховати сліди.

Водночас Спеціалізована антикорупційна прокуратура України оскаржила рішення слідчого судді Солом'янського суду про обрання цього запобіжного заходу екс-депутату Миколі Мартиненку. 3 травня Апеляційний суд відклав розгляд скарги щодо запобіжного заходу йому на 12 травня.

Довідка: За даними ЗМІ, Генпрокуратура Швейцарії з 2013 року розслідує кримінальну справу проти Мартиненка за хабарництво. Відповідний лист з відомства опублікував у жовтні 2015 року Сергій Лещенко.

Згодом Мартиненко звинуватив Лещенка в отриманні грошей за "ведення інформаційної війни" проти нього, а свою провину спростував.

У грудні 2015 року він склав повноваження народного депутата.

20 квітня 2017 року детективи НАБУ затримали екс-нардепа Миколу Мартиненка і вручили йому підозру. Йому інкримінують злочини, передбачені ч. 1 ст. 255 ( "Створення злочинної організації"), ч. 5 ст. 191 ("Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем") Кримінального кодексу України. Екс-нардепа підозрюють у розтраті 17 мільйонів доларів.

Загалом у НАБУ є три справи проти Мартиненка.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme