Скільки клонів Саакашвілі піде на вибори

У політика й телеведучого з'явився цілий блок прихильників. Але екс-глава Одещини від цього не в захваті

Політичний оглядач
Скільки клонів Саакашвілі піде на вибори…

Соратник лідера Руху нових сил Давид Сакварелідзе повідомив у соцмережі: "Щойно з подивом дізнався, що нещодавно була зареєстрована партія Блок Михайла Саакашвілі (ЄДРПОУ - 40272226), яка, хочу свідомо попередити всіх, не має жодного стосунку ні до Михайла, ні до кого-небудь з нашої команди". За словами Сакварелідзе, під вказаним номером в Одесі на ім'я Євгена Гофмана була зареєстрована Грузинська партія України. "Спробував зв'язатися за номером телефону, вказаним при реєстрації, але мені відповіли, що не можуть говорити і кинули трубку", розповів соратник Саакашвілі. У висновку він очікувано звинуватив владу у махінаціях.

Отже, хто такий Євген Гофман? Особа з таким іменем і прізвищем, рідкісним у наших широтах, була депутатом Одеської міської ради 6-го скликання. Гофман входив до фракції Партії регіонів (причому, аж до 30 жовтня 2014 року), потім примкнув до труханівської групи "Довіряй ділам". Працював цей депутат, який займається нерухомістю, заступником голови комісії з планування забудови територій й архітектури. Хлібна, прямо скажемо, комісія. Покинувши лави фракції ПР Євген Гофман балотувався до парламенту в якості самовисуванця по округу 136, посів 10 місце. А переміг там висуванець БПП і креатура Олексія Гончаренка Дмитро Голубов, нині знаний опонент Саакашвілі та його команди. Але повернемося до Гофмана. Свого часу у мережі писали, що раніше у нього було інше прізвище – Черба. І народився він не 27 квітня 1965 року, як в офіційних документах, а 27 лютого 1964 року. І найцікавіше: Черба Євген Петрович, уродженець Вознесенська Миколаївської області, у 1990 році був засуджений за економічні злочини і відсидів 10 років. Коли це не чорний піар проти Гофмана, тоді у громадянина Черби дійсно були причини сховатися за іншим прізвищем.

Йдемо далі. Знову ж, якщо це той самий колишній депутат міськради Одеси, тоді соратникам Саакашвілі підфартило з клоном, адже тепер вони не лише звинувачуватимуть владу у застосуванні брудних технологій проти себе, але й робитимуть акцент на сумнівній біографії свого "прихильника". Мовляв, не спромоглися навіть знайти для боротьби з опонентами кристально чисту людину. То ж тим, хто реально стоїть за цим фейковим "Блоком", варто вліпити "строгача". Бо поки виглядає так, що від нездалого клону виграють саме соратники колишнього одеського губернатора.

В нашій історії політичне клонування має давні традиції. При Кучмі клонували комуністів, тому крім КПУ Симоненка існували ще й Комуністична партія (оновлена) та Комуністична партія робочих і селян. За часів Януковича була спроба роздвоїти "Батьківщину", коли в деяких регіонах цю партію на місцеві вибори вели люди, яких офіційно з партії вигнали. Що ж до однофамільців, то технологія двійників у нас застосовується так часто, що, приміром, Ковалі і Мельники точно мають позаздрити людям із рідкісними прізвищами на кшталт Вирвикишка або Смердюк. Приміром, на останніх місцевих виборах міського голови Ужгорода було два Андріїви, два Качури, два Чубірка, два Щадея, повний тезка Сергія Ратушняка (правда, він швидко знявся). А виборчий список на посаду голови Мукачевого окупували відразу 5 осіб на прізвище Чубірко і четверо Балог. В Іршаві із шести кандидатів було два Бобика і два Товстих.

Якщо технологія двійників розрахована на неуважність виборця або його поверхову обізнаність про кандидатів, то партійні клони, здебільшого, створюються з метою дискредитації всього політичного проекту. Неважко уявити, як може діяти Блок Михайла Саакашвілі в разі походу на вибори Руху нових сил: там "тролитимуть" окремі пункти програми або членів списку в стилі "Михайле, ми ж за тебе горою стоїмо, але ти тільки поглянь, кого ти до себе в списки понабирав". Ну, й далі чорний піар проти сумнівних фігур. А те, що в команді Саакашвілі таких вистачатиме, видно із кадрової всеїдності лідера РНС.

Чи можуть соратники екс-глави Одещини добитися скасування реєстрації партії-клона? По-перше, вона не повний клон, тобто, назва зовсім інакша. По-друге, підставою скасування реєстрації має стати судове рішення. Тобто, соратникам Саакашвілі доведеться йти до суду, а організаторам фейкової партії тільки цього й треба – можна прогнозувати цілі мильні серіали у ЗМІ про те, як Саакашвілі намагається заткнути рота своїм прихильникам. Зрозуміло, що ніякі це не прихильники, але клоунада буде ще та. То ж, мабуть, краще самим встановити, хто стоїть за цим Гофманом і оприлюднити конкретні прізвища. Звинувачувати всю владу,звісно, зручно. Але чим у такому випадку "Рух нових сил" відрізняється від рухів старих сил?

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme