Росія буде затягувати процес щодо збитків у Криму в Євросуді - Мін'юст

Росія веде з Україною боротьбу не тільки на військовому, але і на юридичному фронті, зокрема в Європейському суді з прав людини, де розглядається позов Києва щодо збитків, яких було зазнано через анексію Криму

Росія буде затягувати процес щодо збиткі…

Про це в ефірі одного з телеканалів заявила перший заступник міністра юстиції України Наталія Севостьянова, передають Украинские новости.

За її словами, російська сторона буде затягувати з відповідями на питання по першій скарзі України до РФ, яка знаходиться на розгляді ЄСПЛ. Севостьянова нагадала, що на думку України, анексувавши Крим, Росія порушила базові імперативні норми міжнародного права, статуту ООН.

«Зміна кордонів є порушенням норм міжнародного права. І після цього кожна держава, яка є членом ООН, може не виконувати по відношенню до Росії свої міжнародні зобов'язання, тому що це країна-агресор, яка зневажає міжнародне право», -заявила заступник міністра.

Вона нагадала, що перший позов України до РФ, який подали практично відразу після фактичної анексії півострова, протягом року доповнювався українською стороною новими актами порушення прав людини. «Пан Путін і РФ, напевно, порушили всі статті Європейської конвенції про захист прав людини. Це стосується і дискримінації кримськотатарського населення, яке весь час підтримувало Україну, і прав власності, і об'єктів державної власності. Ми продовжуємо оцінювати збитки. Ця сума вже сягає 1,2 трлн грн, які були втрачені на тій території. Перший позов містить всі факти порушень, і він доповнюється доказами», - розповіла Севостьянова.

Перший заступник міністра звернула увагу на те, що процес комунікації по першій скарзі України в ЄСПЛ по кримському питанню вже почався. «Росії вже були виставлені питання. РФ зі свого боку буде намагатися затягувати процес», - вважає вона.

Разом з тим, Севостьянова сподівається, що Україна виграє і цей позов, і ще дві скарги, подані до ЄСПЛ проти РФ. «Ми знаємо, що правда на нашій стороні, і рішення ЄСПЛ також будуть на користь України», - заявили вона.
В цілому, за словами Севостьянової, крім звернень до ЄСПЛ, в України є й інші шляхи повернення Криму. Зокрема, як зазначила вона, після ратифікації Римського статуту Міжнародного кримінального суду з боку України є надія на справедливий розгляд справи в цій інстанції.

«Ми бачимо, що та ейфорія, яка була раніше, вже спадає, і всередині Росії, і в Криму. Люди розуміють, що вони знаходяться в сірій зоні, зоні, що не визнана жодною державою. Міжнародне співтовариство одностайно підтримує, що Крим-територія України. Будь-які підприємства, які там здійснюють господарську діяльність, підпадають під санкції», - сказала Севостьянова.

Крім того, перший заступник міністра запевнила, що український уряд вживає всі необхідні заходи для захисту українських громадян, які залишилися на анексованій території.

«На шляху захисту громадян, які залишилися на тимчасово окупованій території, всі міністерства повинні працювати консолідовано, що і відбувається. І ми сподіваємося, що всі гілки влади, і, зокрема, парламент, будуть підтримувати всі необхідні дії, щоб громадяни відчували нашу підтримку», - висловила переконання перший заступник міністра юстиції.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme