Насалик похвалився вражаючими успіхами українських атомників

Реально опалювальний сезон Україна проходила не взимку 2016-2017 року, а в травні-серпні, завдяки чому була можливість повністю пройти ремонтний цикл на усіх АЕС та точно визначити показники виробництва електроенергії на АЕС, яких Україна досягне в найближчі 4 роки

Про це повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик на засіданны уряду, передає Depo.ua.

"Реально опалювальний сезон ми проходили не взимку 2016-2017 року, а реально опалювальний сезон по навантаженню на теплову генерацію ми проходили травень, червень, липень, серпень. Якщо ви подивіться на таблицю, то побачите, що навантаження на теплову генерацію влітку було на 10-20% вище, ніж це було в період проходження опалювального сезону 2016-2017 роки. Пов'язано було з тим, що для цього були об'єктивні і суб'єктивні речі, Україна вперше увійшла в літній сезон з роботою всього 9 атомних блоків. Шість блоків в силу тих чи інших причин, аварійних ремонтів, довгострокових ремонтів, не працювали. Тому період травня, червня, липня, серпня максимально був використаний для того, щоб переглянути ремонтну площадку атомних електростанцій, розблокувати заблоковану роботу господарської діяльності атомної промисловості і атомних станцій", – сказав Насалик.

За словами міністра, за 4 місяці чиновникам вдалося практично вирішити цю задачу.

"На сьогоднішній день я хочу поінформувати наше суспільство, розроблена ремонтна майданчик на 4 роки, до 2020 року, і ми з точністю до 10 млн кВт можемо сказати, що буде вироблено нашої атомною промисловістю через 4 роки. Різниця між минулим і позаминулим роками становила близько 2 тис. МВт. Це означає, що теплова генерація. Формуючи базу, виробила додатково 2 млн тонн вугілля для того, щоб забезпечити стійке проходження літнього періоду", – зазначив міністр.

За словами глави Міненерго, методика розрахунку ціни на газову групу вугілля проводилася Міністерством енергетики і вводилася як розпорядження Міністерства.

"Ця методика грунтувалася на поєднанні ціни з польської біржею. На графіку ви побачите, що ціна вугілля газової групи, а вона є індикатором для антрацитної групи, становить, жовтень, листопад, грудень, січень, лютий, 1370-1730 грн. Тому якщо ви порівняєте її з ціною так званого ІР2 або "Роттердам плюс", то вона відрізняється на 1200-1400 грн. Сьогодні ціна, яка закладається у виробництво енергії становить 1730 грн", – сказав Насалик.

Нагадаємо, міністерство енергетики та вугільної промисловості України розробило програму енергозаміщення антрацитового вугілля на вугілля газової групи, а також електоенергії, що виробляється на ТЕЦ на електроенергію з АЕС.

Президент Петро Порошенко заявив, що Україна збільшила долю атомної енергетики в загальному енергобалансі країни майже до 60%.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme