Мартиненку примарилася "грузинська мафія" в НАБУ

Підозрюваний у корупції екс-нардеп від "Народного фронту" Микола Мартиненко вимагає від президента Петра Порошенка реакції на дії антикорупційних органів, в яких він побачив "грузинську мафію"

З таким зверненням він виступив 23 квітня в ефірі телеканалу "Україна", передає Depo.ua з посиланням на "Українську правду".

"НАБУ і антикорупційна прокуратура сьогодні перетворилися на філіал грузинської мафії. Це дешеве піар-агентство займається тим, що фальсифікує справи, кидає людей за грати і жодної справи не доводить до кінця. Жодної боротьби з корупцією немає, є дешева піар-агенція, яка грається в політику", - зазначив Мартиненко.

Він пообіцяв, що доведе свою невинуватість і притягне до кримінальної відповідальності керівництво НАБУ.

У той же час прес-служба колишнього депутата повідомила, що під час судового засідання у справі обрання Мартиненку запобіжного заходу до Солом'янського суду "терміново прибула команда контролерів за діями НАБУ на чолі з соратником Саакашвілі Сакварелідзе".

"Це свідчення системної залежності НАБУ від групи, яку у керівному складі бюро представляє Гізо Углава. Цей факт варто зафіксувати всім, хто слідкує за діяльністю НАБУ і усвідомити, що Бюро використовується як інструмент політичної боротьби і розвалу коаліції", - наголосили у Мартиненка.

В прес-службі колишнього нардепа вважають, що мета таких дій - дострокові парламентські вибори, "щоб привести до парламенту свою політичну силу".

"Для Ситника і Углави вже зарезервовані місця у партії Саакашвілі-Лещенка", йдеться у заяві прес-служби.

Нагадаємо, що 22 квітня Солом'янський районний суд Києва вирішив відпустити Миколу Мартиненка на поруки трьох міністрів, одного члена ЦВК і 17 нардепів, ще одного фігуранта цієї справи Сергія Перелому також відустили на поруки "фронтовиків". У НАБУ заявили, що Мартиненко перед затриманням намагався втекти і приховати сліди.

Довідка: За даними ЗМІ, Генпрокуратура Швейцарії з 2013 року розслідує кримінальну справу проти Мартиненка за хабарництво. Відповідний лист з відомства опублікував у жовтні 2015 року Сергій Лещенко.

Згодом Мартиненко звинуватив Лещенка в отриманні грошей за "ведення інформаційної війни" проти нього, а свою провину спростував.

У грудні 2015 року він склав повноваження народного депутата.

20 квітня 2017 року детективи НАБУ затримали екс-нардепа Миколу Мартиненка і вручили йому підозру. Йому інкримінують злочини, передбачені ч. 1 ст. 255 ( "Створення злочинної організації"), ч. 5 ст. 191 ("Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем") Кримінального кодексу України. Екс-нардепа підозрюють у розтраті 17 мільйонів доларів.

Загалом у НАБУ є три справи проти Мартиненка.

Сам Мартиненко заявив, що звинувачення проти нього наказав сфальсифікувати глава НАБУ Артем Ситник.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme