Костянтин Усов: За хабарництво треба встановити найвищу ціну

Depo.ua поспілкувався з одним з співавторів законопроекту щодо посилення покарання для топ-чиновництва за хабарництво нардепом від БПП Костянтином Усовим

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Костянтин Усов: За хабарництво треба вст…

Пане Костянтине, розкажіть про законопроект №4109 "Про посилення кримінальної відповідальності за хабарництво", оскільки його текст досі не оприлюднено на сайті Верховної Ради, але кількість співавторів - вражає.  

Так, співавторами даного документу стали 50 народних депутатів від майже всіх фракцій та груп Верховної Ради. На цю роботу пішло декілька місяців, і чим би вона не закінчилась, соромно не буде. Ми виходили з того, що вже багато років корупція як кислота роз'їздає наше суспільство і нашу державу, і особливо небезпечною формою корупції є хабарництво з боку державних службовців та правоохоронних органів. Хабарництво в погонах є особливо цинічною, особливо небезпечною формою корупції, яке становить загрозу нашій національній безпеці.

На жаль, поточна редакція статті 368 КК України, яка визначає міру покарання за неправомірну вигоду, не забезпечує справедливе і достатньо суворе покарання за хабар, якщо він отриманий слідчим, суддею, прокурором, або іншими особами, які обіймають особливо відповідальне становище в країні, і до яких у суспільства накопилося багато претензій.

Ми вважаємо, що законодавчий орган України повинен встановити за хабарництво ціну настільки високу, настільки невідворотню, настільки неминучу, щоб каленим залізом випалити саме бажання брати хабарі. Тому ми пропонуємо встановити для хабарників у погонах, а також їх керівників та суб'єктів, відповідальних за їх призначення, ні що інше як вищу міру покарання з тих, які передбачені Кримінальним кодексом – тобто довічне ув’язнення.

Кого саме з "слуг народу" стосуватиметься дана законодавча норма?

Мова йде про суддів, голову та членів Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів, директору НАБУ та його підлеглим, очільника МВС разом з його заступниками та керівництво Нацполіції та слідчих. Не забули ми й про Генерального прокурора, його заступників та слідчих, керівництво СБУ, Державної фіскальної служби. Всі вони підпадатимуть під дію даного закону – і у разі доведення їх провини отримають довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

Але, як показує практика, у нас існує зручний для корупціонерів інститут амністії…

Ми врахували цей момент. Тому ми ініціюємо внесення змін до закону України про амністію і запроваджуємо виключення засуджених хабарників всіх рівнів з переліку осіб, до яких може застосована амністія.

Наскільки, на Вашу думку, може бути перспективним голосування за даний дуже жорсткий, якщо не сказати радикальний документ? Адже у Верховній Раді багато хто з депутатів буде чинити опір.

Про перспективність цього законопроекту свідчить кількість його авторів і різноманітність фракцій і груп, які вони представляють. Так, під даним документом поставили свої підписи знакові, ключові представники БПП, "Народного фронту", "Радикальної Партії", "Самопомочі", "Батьківщини", "Відродження", а також 9 позафракційних. Всі ці люди виявили мужність підписатись під непопулярним рішенням, яке викличе шалений спротив суддівсько-прокурорсько-поліцейської системи, за що їм варто особисто подякувати.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme