Як Наташа Корольова посварила коаліцію

Два політичні важковаговики наввипередки змагаються у тому, хто дасть більше нагод опозиції зіграти на тертях у коаліції

Політичний оглядач
Як Наташа Корольова посварила коаліцію…

Нинішній пленарний тиждень продемонстрував вкрай негативну тенденцію: "Блок Порошенка" і "Народний фронт" вже не цураються взаємних публічних претензій. З одного боку ми бачимо, що "фронтовики" у своєму бажанні застовпити за собою праволіберальну патріотичну нішу часто ініціюють спірні законопроекти, чим провокують сесійну залу. З іншого – спостерігаємо, як їхні законопроекти відверто плавлять.

Учора у топку відправили проект закону, який обмежував використання медійної продукції країни-агресора. Документ авторства групи депутатів, і не лише з "НФ". Його обговорення закінчилося жорсткою перепалкою між Миколою Княжицьким з одного боку та євроооптимістами Сергієм Лещенком й Ольгою Черваковою з іншого. Взаємні образи підтвердили: "НФ" і БПП вже майже дійшли до точки біфуркації. Єдиним струмуючим фактором залишається ризик дочасних виборів.         

У тому, що завалили цей законопроект, проявилося не лише небажання значної групи депутатів посилювати інформаційну безпеку країни та загравання з медіа-олігархами. Проблема глибша. Якщо у партії влади вирішили показати, хто кому старший брат, то це вкрай хибна технологія. Так, це неоднозначний законопроект, проте документ про обмеження російських гастролерів, мав би пройти. Хоча б у першому читанні, з купою пропозицій і зауважень. Це якщо не зміцнило б коаліцію, то принаймні не призвело до гучного публічного конфлікту у стилі "на тобі дулю". Інші складні законопроекти – про запровадження візового режиму з Росією та про процедуру зміни релігійними громадами своєї підлеглості – на голосування вже не ставили. Бо, не виключено, дійшло б до колотнечі зі стусанами.

Поки в коаліції чубляться, цікаво поспостерігати за поведінкою опозиції. За "законопроект про Наташу Корольову", як його жартома називали в кулуарах, багато голосів віддали "Самопоміч", "радикали", голосували "свободівці". І тут мова не про їхню патріотичну налаштованість, - вони були "за", бо знали, що законопроекту забракне голосів через позицію окремих депутатів БПП. Вони також публічно висловлювали підтримку введенню віз з Росією. Тому, що розуміють – у президентській фракції з цього питання немає єдності, і якщо "Блок Порошенка" не дасть необхідну підтримку, його звинуватять у небажанні закривати кордон з агресивним сусідом. Розрахунок на "зраду": їх рейтинг підростає, у БПП – знижується. З рейтингом партії Яценюка й так все зрозуміло, - його практично нема.

Що ж стосується внутрішньої фронди у пропрезидентській фракції, то ці панове, обираючи, яку кнопку натиснути, орієнтуватимуться на єдиний чинник – результатом має стати поглиблення розколу між партнерами по коаліції. І чим активніше нападати і на своїх, і на "фронтовиків", тим, сподіваються вони, швидше станеться крах більшості.  

Чи можна йому ще запобігти? Так. "НФ" і БПП, хоча б до кінця цього року, відмовляються від ініціювання взаємно неприйнятних законодавчих документів і від винесення гострої дискусії на публіку. Звісно, після цього медіа-пси знову заведуть стару пісню "Народний фронт" й "Блок Порошенка" - у змові". Насправді, краще діяти під такий супровід, аніж з трибуни Верховної Ради таврувати один одного "негідниками", "попками" й "агентами Путіна".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme