Чому Лабунська втекла від Тимошенко

Вийшло так, що голова Житомирської облради зірвала заколот, задуманий Юлією Тимошенко у регіонах

Чому Лабунська втекла від Тимошенко…

Схоже на те, що схема з розкачки регіонів, яку хотіла використати Юлія Тимошенко, почала гальмувати. Нагадаємо, минулого тижня Київська облрада попри відсутність відповідного законодавства висунула представника "Батьківщини" Костянтина Бондарєва на вакантну посаду губернатора столичного регіону. Схожі вияви політичної самодіяльності мали відбутися і в інших регіонах. Втім, розвити успіх Тимошенко не вдалося. Не в останню чергу завдяки оперативній реакції з боку Банкової. Так, з Полтавської області доходять новини про те, що більшість фракцій у облраді дали задню щодо ідеї з висловленням недовіри губернатору Валерію Головку. А в Миколаївській області нещодавно відправили у відставку заступника голови облради від Тимошенко - Михайла Соколова, після чого фракція "Батьківщина" попрямувала "у глибоку опозицію".

Учора подала у відставку голова облради, представниця "Батьківщини" Анжеліка Лабунська. Цікаво, що депутати хотіли звільнити її шляхом таємного голосування, однак "тимошенківка" подала заяву і пішла з посади самотужки. Після цього Житомирська облрада обрала головою депутата БПП "Солідарність" Володимира Ширму, який до цього обіймав посаду першого заступника голови облради.

Чому відбулося таке несподіване кадрове рішення? Варто нагадати, що 16 серпня голова Житомирської облдержадміністрації Сергій Машковський вирішив звільнитися після понад двох років роботи на посаді. 1 вересня президент Петро Порошенко підписав указ про звільнення Машковського. Скоро має відбутися конкурс на заміщення посади голови ОДА. В цьому "святі" хоче взяти участь і Тимошенко. Втім, замість того, щоб влаштувати шоу в регіоні, виставляючи на розгляд облради власну кандидатуру губернатора, Лабунська, як головна представниця Юлії Володимирівни в області (хоча насправді вона – вічна помічниця олігарха Костянтина Жеваги), зіскочила з теми.

Зрозуміло, що без внутрішніх домовленостей між президентською вертикаллю та олігархом не обійшлося. Варто зазначити, що для Блоку Петра Порошенка зараз було вкрай важливо змінити представницю "Батьківщину" на власного слухняного представника.

В результаті, Ширма став безальтернативним кандидатом, після чого облрада за нього успішно проголосувала. Тут варто зазначити, що цим рішенням в облраді прибрано елемент шантажу в рамках бюджетного процесу, що зараз є популярною темою для регіонів, які торгуються з Києвом за більший шматок бюджету.

Втім, схема Тимошенко з розгойдування регіонів нікуди не поділася. Проблемною для Банкової, зокрема, є Сумська область. Також не варто забувати про п’ять областей – Одеську, Кировоградську, Хмельницьку, Івано-Франківську, а також вище згадану Житомирську – які вимагають від президента "договірних стосунків" - себто, щоб регіони самі обирали собі все керівництво області. На те, що така ініціатива суперечить Конституції, ніхто не звертає уваги. Власне як і раніше та ж Житомирська область висловлювалася за відставку прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, хоча можливість такої ініціативи з боку регіону теж ніде не прописана.

Тепер Житомирщина, схоже, вгамувалася. Втім, нікуди не поділися інші регіони й інші проблеми. Адже окрім Тимошенко, яка хитатиме ситуацію попри будь-що, залишаються такі проекти як "Свобода" на Заході, а також "радикали", які особливо сильні на Черніговщині. Тут варто згадати минулорічну бюджетну ніч, яка продемонструвала: так як Ляшко ніхто в Україні не вміє торгуватися за бюджет...

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme