Чому депутатам не варто квапитися з відставкою Шокіна

Якщо парламент цього тижня проголосує за відставку Шокіна, останній просто перетвориться на "віртуального генпрокурора"

Чому депутатам не варто квапитися з відс…

Цього тижня Верховна Рада України поновлює пленарну роботу після двотижневої перерви і одним з питань порядку денного може стати відставка генерального прокурора України Віктора Шокіна, який написав заяву про відставку під час феєричної епопеї з недовірою Арсенію Яценюку після чого пішов у відпустку.

Тож тепер для остаточного оформлення "вільної" генпрокурора потрібні лише 226 голосів нардепів, зібрати які буде аж ніяк не складно, враховуючи увесь "доробок" пана Шокіна. Питання доцільності цієї відставки також ні в кого начебто не викликає сумнівів. От тільки оформлення відставки Шокіна за нинішніх умов буде лише красивим жестом, який нічогісінько не змінить ані в Генпрокуратурі, ані в політичній ситуації загалом.

Як відомо, поки Шокін чекає у відпустці остаточного вирішення своєї долі, Генеральну прокуратуру, як це передбачено чинним законодавством, очолює його перший заступник Юрій Севрук. Якщо після 16 березня (коли профільний парламентський комітет розгляне проект постанови про звільнення Шокіна) відбудеться результативне голосування, то не зміниться геть нічого – Севрук і далі продовжить виконувати обов'язки генпрокурора. У відпустці генпрокурор чи у відставці значення не матиме. На чолі з Севруком ГПУ і далі керуватиме і вся команда Шокіна, і останній і далі матиме на структуру вирішальний вплив.

На якісь серйозні зміни в Генпрокуратурі можна буде сподіватися лише тоді, коли парламент призначить нового очільника структури, а тут все далеко не так просто, як з відставкою Віктора Миколайовича. В питанні нового генпрокурора між президентом і парламентом поки не проглядається така одностайність думок, як у випадку з відставкою Шокіна. Більше того кандидатура нового генпрокурора на серйозному рівні ще навіть не обговорювалася. Тож після оформлення відставки Шокіна між президентом та лідерами фракцій швидше за все погнуться тривалі торги за нового керманича генпрокуратури, і чим довшими ці торги будуть, тим краще для Шокіна, адже він зможе і далі керувати ГПУ "дистанційно" за допомогою своєї команди, яка залишатиметься на посаді. А враховуючи ситуацію з нинішньою "коаліцією Шредінгера", яка одночасно і є і нема, Шокін зможе залишатися "віртуальним генпрокурором" ще дуже і дуже довго.

Отже перш ніж одностайно і рішуче відправляти Шокіна у відставку парламенту варто було б задуматися, а чи не доцільніше буде прив'язати питання Шокіна до кандидатури нового генпрокурора і пустити їх до зали "пакетом", бо без нового генпрокурора відставляти Шокіна все одно немає жодного сенсу. Така "прив'язка" дасть хоч якусь імовірність, що питання нового генпрокурора не вкриється цвіллю в "довгому ящику" разом зі сподіваннями на реформування ГПУ.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme