"Блокувати чи не блокувати". Порошенко в РНБО назвав плюси торгівлі з окупованим Донбасом

Україна не обривала повністю економічні зв'язки з окупованими територіями Сходу, щоб ре інтегрувати Донбас

Про це заявив під час засідання РНБО президент України Петро Порошенко, передає Depo.ua.

"Я ініціював це екстрене засідання щоб розглянути додаткові серйозні загрози наші безпеці… Блокувати чи не блокувати? Підтримувати бодай мінімальні економічні стосунки з окупованими територіями чи ні. Чи обрубати все", - поставив питання глава держави і відповів: "Наша мета – реінтеграція неконтрольованих територій, возз'єднання їх".

"Це те, що ми називаємо поверненням Донбасу в Україну і Україну на Донбас. Тому ми залишили стосунки з підприємствами по ту лінію зіткнення, але лише з тими, власники яких знайшли спосіб залишитися в правовому полі України, хто платив податки до українського бюджету", - пояснив президент.

Він додав, що такі власники зберегли зв'язки, платили податки в український бюджет включно з військовим збором на підтримку українських збройних сил.

"Це гроші, які йшли Україні і які дозволяли вирішувати соціальні проблеми, проблеми людей, які жили на Донбасі і працювали на цих підприємствах і дозволяли зміцнювати обороноздатність нашої держави", - уточнив президент.

Нагадаємо, що так звана блокада Донбасу триває ще з січня.

15 лютого Кабінет Міністрів України запровадив надзвичайні заходи в енергосистемі України через блокування постачання антрацитового вугілля на українські ТЕС.

З 25 січня ветерани АТО і, зокрема, деякі нардепи Володимир Парасюк та Семен Семенченко, перекрили ділянку залізниці Луганськ - Попасна в рамках торгової блокади окупованих регіонів Донбасу. Внаслідок цього було заблоковано рух 12 поїздів із загальною кількістю 700 вагонів. Згодом у районі міста Попасна Луганської області невідомі порізали рейки.

28 лютого рем'єр-міністр Володимир Гройсман вважає, що організатори блокади підривають незалежність України, а міністр внутрішніх справ Арсен Аваков попросив дозволу на силове розблокування доріг.

У Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України стверджують, що мешканці окупованого Донбасу активно вступають до російських терористичних військ, оскільки не хочуть залишилися без роботи внаслідок припинення поставок вугілля залізницею. Особливо інтенсивно агітаційну кампанію з вербування місцевого населення для проходження військової служби за різними військовими спеціальностями розгорнуто у містах Довжанськ, Ровеньки, Луганськ, Алчевськ та Кадіївка.

Чергові сутички між блокувальниками, підтримуваними нардепами Семенченком і Парасюком, сталися з поліцією під Краматорськом увечері 14 березня.

15 березня зранку президент Петро Порошенко пообіцяв ухвалити жорсткі рішення на засіданні РНБО, щоб не допустити "розхитування ситуації" в Україні.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme