Яценюк дозволив МЗС найняти юристів для суду за "борг Януковича"

Кабінет міністрів України уповноважив Міністерство закордонних справ найняти юристів для захисту інтересів України в судовій суперечці з Росією щодо "боргу Януковича"

Про це йдеться в розпорядженні № 141-р, опублікованому на сайті уряду, передає depo.ua.

"Для забезпечення належного і ефективного захисту прав та інтересів України у справі за позовом компанії "Law Debenture Trust Corporation P. L. C." в інтересах Міністерства фінансів Російської Федерації в Україні щодо державного боргу України прийнято розпорядження Кабінету міністрів України "Про застосування переговорної процедури закупівлі". Документом передбачено дозволити Міністерству закордонних справ України здійснювати закупівлю юридичних послуг у відповідності з пунктом 7 частини другої статті 39 Закону України "Про здійснення державних закупівель", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 17 лютого Росія подала позов проти України до Високого суду Лондона через невиплату трьох мільярдів доларів боргу.

18 грудня минулого року уряд України оголосив про мораторій на виплату російських боргів. Зокрема йдеться про так званий "борг Януковича", а також боргові зобов'язання КП "Південне" та компанії "Укравтодор"перед російськими банками. 

Довідка: У грудні 2013 року екс-президент України Віктор Янукович і президент Росії Володимир Путін підписали договір про надання Україні кредиту на $15 млрд через розміщення українських цінних паперів. Перший транш кредиту в обсязі 3 млрд доларів був наданий Україні вже наприкінці грудня 2013 року.

Кредит припускав обмін коштів на суверенні євробонди України та надавався Україні на умовах, які не передбачали дострокових повернень і погашень. Україна, згідно з домовленостями, могла використовувати виділені кошти на свій розсуд.

Договір про надання кредиту підписали президенти і міністри фінансів обох країн. Зараз же Київ наполягає на визнання боргу не суверенними, а комерційним з його подальшою реструктуризацією і списання частини заборгованості. Останні купонні виплати по кредиту були зроблені Україною в червні 2015 року.

Російська сторона не прийняла умов щодо реструктуризації боргу, зажадавши від Києва його повернення.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme